Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Polohové konstrukční úlohy II – průnik přímky s rovinou - průnik přímky s tělesem Tento digitální učební materiál (DUM) vznikl na základě řešení projektu.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Polohové konstrukční úlohy II – průnik přímky s rovinou - průnik přímky s tělesem Tento digitální učební materiál (DUM) vznikl na základě řešení projektu."— Transkript prezentace:

1 polohové konstrukční úlohy II – průnik přímky s rovinou - průnik přímky s tělesem Tento digitální učební materiál (DUM) vznikl na základě řešení projektu OPVK, registrační číslo CZ.1.07/1.5.00/ s názvem „Výuka na gymnáziu podporovaná ICT“. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Autor: Mgr. Kateřina Šigutová Zpracováno:

2 1) řez rovinou BCE 2) řez rovinou, která obsahuje přímku 3)průsečnice rovin 4) průsečík přímky s rovinou X 1) Průnik přímky s rovinou – řešení pracovního listu

3

4

5

6 1) Přímkou proložím vhodnou rovinu PPP´ ´ PPQ ´´ 2) Udělám řez tělesa touto rovinou 3) Najdu průnik přímky s řezem 2) Průnik přímky s tělesem – řešení pracovního listu

7

8

9

10 POMYKALOVÁ, Eva. Matematika pro gymnázia: stereometrie. 2. vyd. Praha: Prometheus, c1995, 223 s. Učebnice pro střední školy (Prometheus). ISBN [online]. [cit ]. Dostupné z:


Stáhnout ppt "Polohové konstrukční úlohy II – průnik přímky s rovinou - průnik přímky s tělesem Tento digitální učební materiál (DUM) vznikl na základě řešení projektu."

Podobné prezentace


Reklamy Google