Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Řešení slovní úlohy Řešení každé slovní úlohy se skládá z několika částí. 1. stručný zápis (znázornění) 2. výpočet 3. odpověď.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Řešení slovní úlohy Řešení každé slovní úlohy se skládá z několika částí. 1. stručný zápis (znázornění) 2. výpočet 3. odpověď."— Transkript prezentace:

1 Řešení slovní úlohy Řešení každé slovní úlohy se skládá z několika částí. 1. stručný zápis (znázornění) 2. výpočet 3. odpověď

2 Na cestě ke škole roste 8 listnatých a 7 jehličnatých stromů. Kolik stromů roste na cestě ke škole ? Zápis: listnatých 8 jehličnatých 7 stromů? Výpočet: 8 + 7 = 15 Odpověď: Na cestě ke škole roste 15 stromů.

3 Na parkovišti závodních strojů je zaparkováno 5 motorek. Aut je tam o 9 více. Kolik závodních aut je zaparkováno na parkovišti ? Zápis: motorek 5 aut o 9 více aut ? Výpočet: 5 + 9 = 14 Odpověď: Na parkovišti je zaparkováno 14 závodních aut.

4 Martin má 11 jablek. Tomáš jich má o 4 méně. Kolik jablek má Tomáš ? Zápis: Martin 11 Tomáš o 4 méně Tomáš ? Výpočet: Odpověď: 11 – 4 = 7 Tomáš má 7 jablek.

5


Stáhnout ppt "Řešení slovní úlohy Řešení každé slovní úlohy se skládá z několika částí. 1. stručný zápis (znázornění) 2. výpočet 3. odpověď."

Podobné prezentace


Reklamy Google