Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován."— Transkript prezentace:

1 Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován Mgr. Zdenou Kabešovou ZAOKROUHLOVÁNÍ ČÍSEL NA TISÍCE, DESETITISÍCE, STATISÍCE: 4. ročník

2 ZAOKROUHLOVÁNÍ ČÍSEL - VĚTŠÍ NEŽ : Při zaokrouhlování čísel na tisíce je rozhodující číslice na místě stovek. Při zaokrouhlování čísel na desetitisíce je rozhodující číslice na místě tisíců. Při zaokrouhlování čísel na statisíce je rozhodující číslice na místě desetitisíců.

3 PRAVIDLA ZAOKROUHLOVÁNÍ ČÍSEL: Je-li na místě stovek ( tisíců, desetitisíců) některá z číslic 0, 1, 2, 3, 4 zaokrouhlujeme dolů. Počet tisíců ( desetitisíců, statisíců) se nezmění. Je-li na místě stovek ( tisíců, desetitisíců)některá z číslic 5, 6, 7, 8, 9 zaokrouhlujeme nahoru. Počet tisíců ( desetitisíců, statisíců) se o jeden zvětší. 0, 1, 2, 3, 45, 6, 7, 8, 9

4 ZAOKROUHLETE NA TISÍCE:

5 ZAOKROUHLETE NA DESETITISÍCE:

6 ZAOKROUHLETE NA STATISÍCE:

7 Samostatná práce:Zaokrouhlete na: a) tisíce:b) desetitisíce:c) statisíce:

8 Samostatná práce:Zaokrouhlete na: a) tisíce:b) desetitisíce:c) statisíce: Kontrola: , , , , , , , ,

9 SLOVNÍ ÚLOHA: Ve školní jídelně uvařili v pondělí 326, v úterý 319, ve středu 321, ve čtvrtek 318 a v pátek 299 obědů. Kolik obědů uvařili za týden? Výsledek zaokrouhli na stovky. Zápis: …………………………………………………………………….. …………………………………………………………………….. Výpočet: ………………………………………………………………… …………………………………………………………………….. … Odpověď: ……………………………………………………………….


Stáhnout ppt "Tento Digitální učební materiál vznikl díky finanční podpoře EU- OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Není –li uvedeno jinak, je tento materiál zpracován."

Podobné prezentace


Reklamy Google