Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Nervová soustava Všechny životní projevy řídí nervová soustava. Jejím základem je mozek uložený v lebce a mícha uložená v páteři. Z těchto řídících ústředí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Nervová soustava Všechny životní projevy řídí nervová soustava. Jejím základem je mozek uložený v lebce a mícha uložená v páteři. Z těchto řídících ústředí."— Transkript prezentace:

1

2 Nervová soustava Všechny životní projevy řídí nervová soustava. Jejím základem je mozek uložený v lebce a mícha uložená v páteři. Z těchto řídících ústředí jdou nervová vlákna do celého těla – ke svalům i ke všem vnitřním ústrojům. Základem jejich činnosti je odpověď na určitý podnět, který působí buď mimo tělo nebo uvnitř těla.

3 Mozek Mozek je uložen v dutině lebky a řídí činnost celého těla. Určité části mozku mají na starosti vždy zcela určité činnosti (zrak, sluch, rovnováha, chuť, čich, pohyb hlavy).

4 Zrak duhovka rohovka sval pro pohyb čočky zornice čočka slzné cesty spojivka okohybné svaly cévy oční nerv sítnice cévnatka bělima sklivec

5 Sluch ušní boltecbubínek kůstky středního ucha ústrojí rovnováhy sluchový nerv hlemýžď Eustachova trubice zevní zvukovod


Stáhnout ppt "Nervová soustava Všechny životní projevy řídí nervová soustava. Jejím základem je mozek uložený v lebce a mícha uložená v páteři. Z těchto řídících ústředí."

Podobné prezentace


Reklamy Google