Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace Prezentace určená k opakování a procvičování učiva o vodě Autor Ing. Lenka Kalinová Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žák rozliší různé druhy vody.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace Prezentace určená k opakování a procvičování učiva o vodě Autor Ing. Lenka Kalinová Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žák rozliší různé druhy vody."— Transkript prezentace:

1 Anotace Prezentace určená k opakování a procvičování učiva o vodě Autor Ing. Lenka Kalinová Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žák rozliší různé druhy vody podle obsahu minerálních látek, popíše a vysvětlí koloběh vody v přírodě Speciální vzdělávací potřeby Žádné Klíčová slova Voda, koloběh Druh učebního materiálu Prezentace Druh interaktivity Aktivita Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání Základní vzdělání - 2. stupeň Typická věková skupina 13 – 15 let Celková velikost 594 kB EU – 7 - 51

2 Životodárná kapalina Ing. Lenka Kalinová

3 Voda Voda je nezbytná pro život všech organismů Voda je nezbytná pro život všech organismů V přírodě se běžně vyskytuje ve třech skupenstvích V přírodě se běžně vyskytuje ve třech skupenstvích Energii pro oběh vody v přírodě dodává sluneční záření Energii pro oběh vody v přírodě dodává sluneční záření Většinu hydrosféry tvoří slaná voda (97%) Většinu hydrosféry tvoří slaná voda (97%)

4 Dělení dle obsahu minerálních látek Voda měkká = voda dešťová a voda v potocích a řekách (obsahuje málo rozpuštěných látek) Voda měkká = voda dešťová a voda v potocích a řekách (obsahuje málo rozpuštěných látek) Voda tvrdá = voda, která prochází vrstvami zemské kůry (obsahuje větší množství rozpuštěných minerálních látek) Voda tvrdá = voda, která prochází vrstvami zemské kůry (obsahuje větší množství rozpuštěných minerálních látek) Voda minerální = obsahuje značné množství minerálních látek a rozpuštěných plynů (zejména oxidu uhličitého); některé mají léčivé účinky a v jejich místě výskytu jsou lázeňská zařízení Voda minerální = obsahuje značné množství minerálních látek a rozpuštěných plynů (zejména oxidu uhličitého); některé mají léčivé účinky a v jejich místě výskytu jsou lázeňská zařízení Voda destilovaná = čirá, bezbarvá kapalina Voda destilovaná = čirá, bezbarvá kapalina Voda slaná Voda slaná

5 Aktivita č. 1 Popiš vlastními slovy koloběh vody v přírodě Popiš vlastními slovy koloběh vody v přírodě Voda má v lidském organismu ze všech látek největší zastoupení – asi 60%. Vypočítej hmotnost vody vázané ve svém těle. Voda má v lidském organismu ze všech látek největší zastoupení – asi 60%. Vypočítej hmotnost vody vázané ve svém těle.

6 Aktivita č. 2 Které minerální vody znáš? Které minerální vody znáš? Uveď známé léčivé prameny v České republice. Uveď známé léčivé prameny v České republice. Může se pít „obyčejná“ voda z kohoutku? Může se pít „obyčejná“ voda z kohoutku?

7 Zdroje Veškeré použité obrázky jsou z databáze Powerpointu Veškeré použité obrázky jsou z databáze Powerpointu


Stáhnout ppt "Anotace Prezentace určená k opakování a procvičování učiva o vodě Autor Ing. Lenka Kalinová Jazyk Čeština Očekávaný výstup Žák rozliší různé druhy vody."

Podobné prezentace


Reklamy Google