Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Voda, vzduch, půda a oheň 3. ročník Autorem materiálu je Miroslava Šafránková ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35, okres Příbram Inovace školy – Dobříš, EUpenizeskolam.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Voda, vzduch, půda a oheň 3. ročník Autorem materiálu je Miroslava Šafránková ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35, okres Příbram Inovace školy – Dobříš, EUpenizeskolam.cz."— Transkript prezentace:

1 Voda, vzduch, půda a oheň 3. ročník Autorem materiálu je Miroslava Šafránková ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35, okres Příbram Inovace školy – Dobříš, EUpenizeskolam.cz

2 Voda Kde všude můžeme najít vodu?

3 V přírodě má voda mnoho podob. déšť sníhledrosaVyskytuje se jako déšť, sníh, led a nebo rosa.

4 Slaná vodaSlaná voda – v mořích a oceánech. Sladká vodaSladká voda – v řekách, rybnících, potocích,…

5 Koloběh vody v přírodě nevzniká nová vodaNa Zemi nevzniká nová voda. vodní pára déšťVoda se vypařuje jako vodní pára a pak padá zpět jak déšť.

6 Vzduch dusíkukyslíkuvodní páryVzduch se skládá z dusíku, kyslíku, vodní páry a jiných plynů. zelené rostlinyŽivočichové získávají dýcháním ze vzduchu kyslík. Ten pak znovu vyrábí zelené rostliny.

7 Půda úrodná Lidé se musí o půdu dobře starat, aby byla úrodná. ornice Část půdy, kterou zemědělci obdělávají se nazývá ornice.

8 humus,Důležitou součástí půdy je humus, který tvoří těla rostlin a živočichů. vzduchvoduPůda také obsahuje vzduch i vodu.

9 Oheň kyslíkOheň potřebuje ke svému životu kyslík, který je obsažen ve vzduchu.

10 pokus Zkuste si ve třídě s paní učitelkou pokus. Zapalte svíčku a poté jí přikryjte skleničkou. Po spotřebování kyslíku ve vzduchu svíčka zhasne.Zapalte svíčku a poté jí přikryjte skleničkou. Po spotřebování kyslíku ve vzduchu svíčka zhasne. POZOR!POZOR! Tento pokus zkoušejte pouze za pomoci dospělého člověka.

11 Zdroje http://www.pomocucitelum.cz/katalog-ucebnich- materialu/prvouka/kolobeh-vody-v-prirode-477.html


Stáhnout ppt "Voda, vzduch, půda a oheň 3. ročník Autorem materiálu je Miroslava Šafránková ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35, okres Příbram Inovace školy – Dobříš, EUpenizeskolam.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google