Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Afrika Jižní Afrika I. Jan Dušek. Která rovnoběžka tvoří přibližnou hranici oblasti? 10° Které státy v jižní Africe začínají na "M"? Který stát v oblasti.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Afrika Jižní Afrika I. Jan Dušek. Která rovnoběžka tvoří přibližnou hranici oblasti? 10° Které státy v jižní Africe začínají na "M"? Který stát v oblasti."— Transkript prezentace:

1 Afrika Jižní Afrika I. Jan Dušek

2 Která rovnoběžka tvoří přibližnou hranici oblasti? 10° Které státy v jižní Africe začínají na "M"? Který stát v oblasti má největší rozlohu? Který stát leží nejjižněji?

3 Jižní Afrika je součástí tzv. "Vysoké Afriky". Vysvětlete toto tvrzení:

4 Ve kterých podnebných pásech leží jižní Afrika? Popište podle klimadiagramu podnebí v Kapském Městě: Ve kterém ročním období tam spadne nejvíce srážek? Který měsíc je tam nejteplejší?

5 Vyhledejte ve školním atlasu světa zobrazené přírodní zajímavosti: Viktoriiny vodopády Střelkový mys Kalahari Namib

6 Malgaši Kungové Jižní Afrika má pestrou skladbu obyvatel...

7 Zapište si:  Jižní Afrika leží jižně od 10° j.š.  Povrch je tvořen rozsáhlými náhorními plošinami a pánvemi  Jižní Afrika leží ve třech podnebných pásech: - tropickém střídavě vlhkém - tropickém suchém - subtropickém  Obyvatelstvo je velmi pestré: - černoši, běloši, Malgaši, Asiaté


Stáhnout ppt "Afrika Jižní Afrika I. Jan Dušek. Která rovnoběžka tvoří přibližnou hranici oblasti? 10° Které státy v jižní Africe začínají na "M"? Který stát v oblasti."

Podobné prezentace


Reklamy Google