Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

 Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Používá se hlavně na zpracování (formátování)

Podobné prezentace


Prezentace na téma: " Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Používá se hlavně na zpracování (formátování)"— Transkript prezentace:

1

2  Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Používá se hlavně na zpracování (formátování) textu.  Ovládání programu vychází z práce v prostředí Windows – práce s myší, ikonami, místní nabídka, klávesové zkratky.

3 Po spuštění programu Microsoft Word se automaticky otevře nový čistý dokument.

4 1 23 4 5 6 8 7 9 1011 1 – tlačítko Office 2 – panel nástrojů Rychlý přístup 3 – ovládání okna 4 – pás karet 5 – vodorovné pravítko 6 – svislé pravítko 7 – stavový řádek 8 – svislý posuvník 9 – vodorovný posuvník 10 – lupa 11 – zobrazení stránky

5 Po jeho stisknutí se otevře nabídka pro základní operace se soubory: Nový, Tisk, Uložit Zavřít….

6 Tlačítko OFFICE  MOŽNOSTI

7  Na konci řádku nepoužívej ENTER – vždy jen na konci odstavce.  Mezery mezi odstavci nastavuj v kartě odstavec, ne klávesou ENTER  Text nezarovnávej mezerníkem, ale tabulátorem.

8 CTRL +ALT + šipka doprava Přesun směrem doprava o jeden znak Přesun směrem vpravo o jedno slovo není šipka doleva Přesun směrem doleva o jeden znak Přesun směrem vlevo o jedno slovo není šipka dolů Přesun směrem dolů o jeden řádek Přesun na začátek dalšího odstavce V tabulce – přesun na další buňku šipka nahoru Přesun směrem nahoru o jeden řádek Přesun na začátek předchozího odstavce V tabulce – přesun na předchozí buňku klávesa HomePřesun na začátek řádku Přesun na začátek dokumentu V tabulce – přesun na první buňku v řádku klávesa EndPřesun na konec řádku Přesun na konec dokumentu V tabulce – přesun na poslední buňku v řádku klávesa PageDown Přesun dolů o viditelnou část stránky Přesun na začátek další stránky dokumentu V tabulce – přesun na první buňku ve sloupci klávesa PageUpPřesun nahoru o viditelnou část stránky Přesun na začátek předchozí stránky dokumentu V tabulce – přesun na poslední buňku ve sloupci

9  slovo – poklepáním myší uvnitř slova  řádek – klik myší vlevo od textu  odstavec-poklepání myší v levém pruhu od textu  celý dokument – CTRL + A

10 Použité zdroje: Pokud není uvedeno jinak, použitý materiál je z vlastních zdrojů autorky.


Stáhnout ppt " Word je textový procesor od firmy Microsoft, který je součástí kancelářského balíku Microsoft Office. Používá se hlavně na zpracování (formátování)"

Podobné prezentace


Reklamy Google