Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PowerPoint 2007: Předloha snímku

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PowerPoint 2007: Předloha snímku"— Transkript prezentace:

1 PowerPoint 2007: Předloha snímku
Lekce 20

2 Úkol Na 3. až 9. snímku zrušte skrytí grafiky pozadí.
Do pravého horního rohu předlohy snímků byl vložen obrázek s logem aplikace PowerPoint. Tento obrázek z předlohy odstraňte a na jeho místo vložte obrázek s logem školy, který naleznete na webových stránkách učitele. Velikost obrázku dle potřeby přizpůsobte a zajistěte, aby se zobrazoval na všech snímcích kromě úvodního.

3 Habsburská monarchie v 1. polovině 19. století

4 Osnova Monarchie po vídeňském kongresu
Země habsburské monarchie po r. 1815 Nástup reakce Metternichovský absolutismus Otázky a úkoly

5 Monarchie po vídeňském kongresu
habsburská říše součástí Německého spolku (34 států) stát mnoha zemí a národů (viz následující mapa) snaha zachovat zpátečnické reakční pořádky (Svatá aliance)

6 Země habsburské monarchie po r. 1815

7 Nástup reakce Krok zpět František I. (1792-1835)
opuštění politiky osvícenských reforem snaha zachovat společenské vztahy z doby před VFR, nebo dokonce před samotným osvícenstvím kníže Metternich a Napoleon Bonaparte = dva nejvýraznější muži v jeho životě František v rakouském císařském ornátu od Friedricha von Amerling z roku 1832.

8 Metternichovský absolutismus
Kancléřova politika Klemens Metternich ( ) potírání všech projevů vycházejících z osvícenství a VFR policejní aparát a ostrá cenzura důsledkem zpomalení společenského vývoje C. W. von Metternich na obraze od Thomase Lawrence, cca

9 Otázky a úkoly V čem spočíval rozdíl mezi osvícenským a reakčním absolutismem? Co bylo podstatou metternichovského absolutismu? Proč je František I. někdy uváděn jako František II.? Kde byste v České republice hledali rodinnou hrobku Metternichů? Byly všechny národy žijící v rakouské monarchii rovnocenné?


Stáhnout ppt "PowerPoint 2007: Předloha snímku"

Podobné prezentace


Reklamy Google