Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Lekce 20. zrušte skrytí grafiky pozadí Na 3. až 9. snímku zrušte skrytí grafiky pozadí. odstraňtevložte přizpůsobte kromě úvodního Do pravého horního.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Lekce 20. zrušte skrytí grafiky pozadí Na 3. až 9. snímku zrušte skrytí grafiky pozadí. odstraňtevložte přizpůsobte kromě úvodního Do pravého horního."— Transkript prezentace:

1 Lekce 20

2 zrušte skrytí grafiky pozadí Na 3. až 9. snímku zrušte skrytí grafiky pozadí. odstraňtevložte přizpůsobte kromě úvodního Do pravého horního rohu předlohy snímků byl vložen obrázek s logem aplikace PowerPoint. Tento obrázek z předlohy odstraňte a na jeho místo vložte obrázek s logem školy, který naleznete na webových stránkách učitele. Velikost obrázku dle potřeby přizpůsobte a zajistěte, aby se zobrazoval na všech snímcích kromě úvodního.

3

4 1. Monarchie po vídeňském kongresu 2. Země habsburské monarchie po r. 1815 3. Nástup reakce 4. Metternichovský absolutismus 5. Otázky a úkoly

5 habsburská říše součástí Německého spolku (34 států) stát mnoha zemí a národů (viz následující mapa) snaha zachovat zpátečnické reakční pořádky (Svatá aliance)

6

7 Krok zpět opuštění politiky osvícenských reforem snaha zachovat společenské vztahy z doby před VFR, nebo dokonce před samotným osvícenstvím Metternich Napoleon kníže Metternich a Napoleon Bonaparte = dva nejvýraznější muži v jeho životě František I. (1792-1835)

8 Kancléřova politika potírání všech projevů vycházejících z osvícenství a VFR policejní aparát a ostrá cenzura důsledkem zpomalení společenského vývoje Klemens Metternich (1773-1859)

9 1. V čem spočíval rozdíl mezi osvícenským a reakčním absolutismem? 2. Co bylo podstatou metternichovského absolutismu? 3. Proč je František I. někdy uváděn jako František II.? 4. Kde byste v České republice hledali rodinnou hrobku Metternichů? 5. Byly všechny národy žijící v rakouské monarchii rovnocenné?


Stáhnout ppt "Lekce 20. zrušte skrytí grafiky pozadí Na 3. až 9. snímku zrušte skrytí grafiky pozadí. odstraňtevložte přizpůsobte kromě úvodního Do pravého horního."

Podobné prezentace


Reklamy Google