Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Španělsko Co to je (Vesnice,město,stát nebo světadíl)? Kde se nachazí? Co tam je? Jsou tam nějake města? Kolik má obyvatel? Rozloha na km 2 ? ! ! ! Dozvíte.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Španělsko Co to je (Vesnice,město,stát nebo světadíl)? Kde se nachazí? Co tam je? Jsou tam nějake města? Kolik má obyvatel? Rozloha na km 2 ? ! ! ! Dozvíte."— Transkript prezentace:

1 Španělsko Co to je (Vesnice,město,stát nebo světadíl)? Kde se nachazí? Co tam je? Jsou tam nějake města? Kolik má obyvatel? Rozloha na km 2 ? ! ! ! Dozvíte se v prezentaci ! ! !

2 Informace o Španělsku Co je to: Stát Hlavní město: Madrid Král: Juan Carlos I. Kde se nachazí: Pyrenejský poloostrov Největší města: 1)Madrid obyvatel 2)Barcelona obyvatel 3)Valencie obyvatel 4)Sevila obyvatel

3 Španělsko V Pantéonu de los Reyes jsou uloženy ostatky všech španělských králů a jejich manželek počínaje Karlem V., otcem Filipa II. V Pantéonu de los Reyes jsou uloženy ostatky všech španělských králů a jejich manželek počínaje Karlem V., otcem Filipa II. Hrad svaté Barbory korunuje pahorek Benacantil odkud je krásný rozhled, druhý hrad sv. Ferdinanda z 19. století byl postaven za války o nezávislost. Hrad svaté Barbory korunuje pahorek Benacantil odkud je krásný rozhled, druhý hrad sv. Ferdinanda z 19. století byl postaven za války o nezávislost. Jako nejstarší a zároveň nejslavnější historickou památkou je světově proslulá jeskyně Altamira, skrývající archeologickoupamátku umění pračlověka, jenž představuje jeskynní malby vzniklé zhruba před lety. Jako nejstarší a zároveň nejslavnější historickou památkou je světově proslulá jeskyně Altamira, skrývající archeologickoupamátku umění pračlověka, jenž představuje jeskynní malby vzniklé zhruba před lety. Z památek arabské architektury vynikají mešita v Cordóbě, pocházející z 9. století. Tato mešita je tak nádherná, že ani vítězní křesťané ji po dobytí města neměli sílu zničit a tak místo toho nařídil král Karel V. postavit uvnitř mešity barokní katedrálu. Z památek arabské architektury vynikají mešita v Cordóbě, pocházející z 9. století. Tato mešita je tak nádherná, že ani vítězní křesťané ji po dobytí města neměli sílu zničit a tak místo toho nařídil král Karel V. postavit uvnitř mešity barokní katedrálu. Renesanční klášterní objekt San Lorenzo de El Escorial vystavěný v 16. století na příkaz krále Felipa II., který zde dlouho žil. Další památkou je Královský palác z let 1738 – 1764, postavený italskými architekty Juvarou a Sachettim. Ke skvostům paláce patří sály Trůnní, Gaspariniho a Porcelánový. Renesanční klášterní objekt San Lorenzo de El Escorial vystavěný v 16. století na příkaz krále Felipa II., který zde dlouho žil. Další památkou je Královský palác z let 1738 – 1764, postavený italskými architekty Juvarou a Sachettim. Ke skvostům paláce patří sály Trůnní, Gaspariniho a Porcelánový.

4 Madrid Obyvatel: Fotbalový tým: Real Madrid


Stáhnout ppt "Španělsko Co to je (Vesnice,město,stát nebo světadíl)? Kde se nachazí? Co tam je? Jsou tam nějake města? Kolik má obyvatel? Rozloha na km 2 ? ! ! ! Dozvíte."

Podobné prezentace


Reklamy Google