Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ŠPANĚLSKÉ KRÁLOVSTVÍ. na severu Španělska křesťanské státy na severu Španělska křesťanské státy ve válkách s Araby vznikly tři státy: Portugalsko, Kastilie.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ŠPANĚLSKÉ KRÁLOVSTVÍ. na severu Španělska křesťanské státy na severu Španělska křesťanské státy ve válkách s Araby vznikly tři státy: Portugalsko, Kastilie."— Transkript prezentace:

1 ŠPANĚLSKÉ KRÁLOVSTVÍ

2 na severu Španělska křesťanské státy na severu Španělska křesťanské státy ve válkách s Araby vznikly tři státy: Portugalsko, Kastilie a Aragonie ve válkách s Araby vznikly tři státy: Portugalsko, Kastilie a Aragonie sňatkem královny Izabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského vzniklo Španělsko sňatkem královny Izabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského vzniklo Španělsko podařilo se jim dobýt zpět celý Pyrenejský poloostrov podařilo se jim dobýt zpět celý Pyrenejský poloostrov 1492 dobyli Granadu – poslední území ovládané Araby (zde nazývaní Maurové) 1492 dobyli Granadu – poslední území ovládané Araby (zde nazývaní Maurové) díky objevení Ameriky plynulo do Španělska bohatství díky objevení Ameriky plynulo do Španělska bohatství

3 Území Španělska ovládané Araby

4 Mapa Španělska – fialově Kastilie, oranžově Aragonie

5 Ferdinand Aragonský

6 Izabela Kastilská

7 Arabský vládce předává Ferdinandovi a Izabele Granadu

8 po Ferdinandovi nastoupil na trůn jeho vnuk Karel V. jeho otec byl Habsburk (větev španělských Habsburků) omezil moc měst a tím zabrzdil rozvoj Španělska

9 inkvizice CHCEŠ SI BIBLI VYKLÁDAT JINAK? CHCEŠ SI BIBLI VYKLÁDAT JINAK? MAZEJ NA HRANICI! MAZEJ NA HRANICI! UPÁLIT! UPÁLIT! = ÚŘAD KATOLICKÉ CÍRKVE, ÚKOLEM BYLO HLEDAT KACÍŘE (INKVIZITOŘI) = ÚŘAD KATOLICKÉ CÍRKVE, ÚKOLEM BYLO HLEDAT KACÍŘE (INKVIZITOŘI)

10 VZNIK ŠPANĚLSKÉHO KRÁLOVSTVÍ – 15. století na severu Španělska křesťanské státy na severu Španělska křesťanské státy ve válkách s Araby vznikly tři státy: Portugalsko, Kastilie a Aragonie ve válkách s Araby vznikly tři státy: Portugalsko, Kastilie a Aragonie sňatkem královny Izabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského vzniklo Španělsko sňatkem královny Izabely Kastilské a Ferdinanda Aragonského vzniklo Španělsko podařilo se jim dobýt zpět celý Pyrenejský poloostrov, protože 1492 dobyli Granadu – poslední území ovládané Araby (zde nazývaní Maurové) podařilo se jim dobýt zpět celý Pyrenejský poloostrov, protože 1492 dobyli Granadu – poslední území ovládané Araby (zde nazývaní Maurové) díky objevení Ameriky plynulo do Španělska bohatství a díky němu měl královský pár peníze na válčení díky objevení Ameriky plynulo do Španělska bohatství a díky němu měl královský pár peníze na válčení po Ferdinandovi nastoupil na trůn jeho vnuk Karel V. po Ferdinandovi nastoupil na trůn jeho vnuk Karel V. jeho otec byl Habsburk (větev španělských Habsburků) jeho otec byl Habsburk (větev španělských Habsburků) Vznik INKVIZICE = úřad pro odhalování kacířství mezi křes´tany, Bible se nesměla vykládat jinak, inkvizitoři = úřednící, kteří vykonávali inkvizici = obviňovali, vyslýchali, mučili, upalovali) Vznik INKVIZICE = úřad pro odhalování kacířství mezi křes´tany, Bible se nesměla vykládat jinak, inkvizitoři = úřednící, kteří vykonávali inkvizici = obviňovali, vyslýchali, mučili, upalovali)


Stáhnout ppt "ŠPANĚLSKÉ KRÁLOVSTVÍ. na severu Španělska křesťanské státy na severu Španělska křesťanské státy ve válkách s Araby vznikly tři státy: Portugalsko, Kastilie."

Podobné prezentace


Reklamy Google