Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Aids HIV. Virus HIV Virus HIV Aids= Syndrom získaného selhání imunity Aids= Syndrom získaného selhání imunity je soubor příznaků a infekcí, který je.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Aids HIV. Virus HIV Virus HIV Aids= Syndrom získaného selhání imunity Aids= Syndrom získaného selhání imunity je soubor příznaků a infekcí, který je."— Transkript prezentace:

1 Aids HIV

2

3 Virus HIV Virus HIV

4 Aids= Syndrom získaného selhání imunity Aids= Syndrom získaného selhání imunity je soubor příznaků a infekcí, který je následkem poškození imunitního systému člověka virem HIV. Nemoc AIDS byla poprvé zaznamenána v roce 1981 a od té doby se jí nakazily desítky milionů lidí, nejhůře postižené jsou některé africké státy. je soubor příznaků a infekcí, který je následkem poškození imunitního systému člověka virem HIV. Nemoc AIDS byla poprvé zaznamenána v roce 1981 a od té doby se jí nakazily desítky milionů lidí, nejhůře postižené jsou některé africké státy. Přestože se léky na tlumení HIV/AIDS neustále zdokonalují, nemoc stále zůstává nevyléčitelnou a smrtelnou. Přestože se léky na tlumení HIV/AIDS neustále zdokonalují, nemoc stále zůstává nevyléčitelnou a smrtelnou.

5 Způsoby přenosu HIV Krev Krev Sperma Sperma Poševní sekret Poševní sekret Virus se v nebezpečných koncentracích nachází i v mozkomíšní tekutině a mateřském mléku, může se vyskytovat v preejakulační tekutině. V nízkých koncentracích byl nalezen i ve slinách, slzách a moči. V potu virus nalezen nebyl.

6 Přenos krví Krev je z hlediska přenosu nejnebezpečnější tekutinou. Riziko: Riziko: Injekční jehly Injekční jehly Krevní transfuze Krevní transfuze Transplantace Transplantace Poznámka: Hmyzí kousnutí riziko přenosu nepředstavuje.

7 Sexuální přenos K přenosu může docházet: Análním styku Análním styku Orálním styku Orálním styku Vaginálním styku Vaginálním styku Případně jakékoliv jiné praktice, během které dochází ke styku sliznic.

8 Riziko nákazy Časté střídání sexuálních partnerů Časté střídání sexuálních partnerů Nechráněný pohlavní styk Nechráněný pohlavní styk Braní drog pomocí injekčních stříkaček Braní drog pomocí injekčních stříkaček

9 FAKTA Na světě je dnes okolo 40 milionů nakažených. Na světě je dnes okolo 40 milionů nakažených. Od roku 1981 až do dnes na světě zemřelo na AIDS přes 25 miliónů lidí. Od roku 1981 až do dnes na světě zemřelo na AIDS přes 25 miliónů lidí.

10

11

12 Autoři prezentace: Kristýna Pešková, Gabriela Knotková


Stáhnout ppt "Aids HIV. Virus HIV Virus HIV Aids= Syndrom získaného selhání imunity Aids= Syndrom získaného selhání imunity je soubor příznaků a infekcí, který je."

Podobné prezentace


Reklamy Google