Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anděl Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anděl Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/"— Transkript prezentace:

1 Anděl Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025
Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Anděl PČ_006_Kombinovaná technika – papír, kov – anděl Autor: Mgr. Helena Uhříková Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace

2 Anotace: Digitální učební materiál obsahuje pracovní postupy za použití několika technik: kašírování, lepení, pletení z vlny. Materiál vysvětluje celý pracovní postup výroby anděla jako vánoční dekorace, uvádí základní informace o postavě anděla v náboženství. Je určen pro předmět pracovní činnosti a 4. – 5. ročník

3 Pomůcky: lepidlo na tapety, lepidlo Herkules, miska, hedvábný papír, novinový papír, bílá vlna, stříbrný řetěz, štětec, nůžky, bílá temperová barva, vatová kulička o průměru 7 cm, vazačský drát, drátěné pletivo.

4 25 cm 55 cm Krok č. 1: Z drátěného pletiva s obchodním názvem Chovatelské šestihranné pletivo vystřihneme obdélníkový tvar o rozměrech 25 x 55cm.

5 Krok č. 2: Pletivo stočíme do tvaru válce. Horní část mačkáním vytvarujeme do tvaru těla. Horní i dolní část zajistíme vazačským drátem.

6 Krok č. 3: Na spodní části těla zahneme pletivo 2 cm dospodu.

7 Krok č. 4: Noviny nastříháme na proužky, které budou široké 4 až 5 cm.

8 Krok č. 5: Novinové proužky navlhčíme lepidlem na tapety.

9 Krok č. 6: Navlhčené proužky novin přikládáme postupně na tělo anděla, tímto způsobem vytvoříme 5 až 6 vrstev. Tělo necháme vyschnout, nejlépe do druhého dne.

10 Krok č. 7: Po zaschnutí přetřeme tělo anděla bílou temperou.

11 Krok č. 8: Nastříháme 12 kusů vlny, dlouhých 40 cm. Všechny kusy na jedné straně pevně svážeme rozdělíme na třetiny, tj. svazky po 4 kusech a upleteme copánek dlouhý 30 cm. Oba konce copánku pevně svážeme. Tento díl bude tvořit ruce anděla.

12 24 cm 22 cm Krok č. 9: Z vazačského drátu dlouhého 75 cm vytvarujeme základ pro křídla.

13 Krok č. 10: Drátěný základ křídel vložíme mezi dva hedvábné papíry a slepíme pomocí lepidla Herkules.

14 Krok č. 11: Přebytečné okraje hedvábného papíru opatrně odtrháme.

15 Krok č. 12: Na vatovou kouli o průměru 7 cm nalepíme kousky vlny, případně stříbrné nitě. Šedou fixou namalujeme jednoduchý obličej a hvězdičku.

16 Krok č.: 13 HLAVA KRK RUCE KŘÍDLA
Pomocí tavné pistole přilepíme postupně všechny části na tělo anděla.

17 Výsledek

18 ANDĚL Jedná se o nadpřirozenou bytost.
Úkolem andělů je sloužit jako poslové mezi lidmi a bohem. Podle katolické církve má svého strážného anděla každý člověk, aby ho chránil a pomáhal mu vést správný život. Andělům jsou dávána různá jména, např. Azrael, Chamuel, Jofiel, Nakir. S anděly se setkáváme na obrazech, v pohádkách, básních i v písních. Andělé se pojí také k Vánocům, podle křesťanské víry zvěstovali andělé narození Ježíše Krista. Z tohoto důvodu se o andělech zpívá v mnoha vánočních koledách.

19 VÁNOČNÍ KOLEDA – Nesem Vám noviny
Nesem vám noviny, poslouchejte,  z betlémské krajiny, pozor dejte.  Slyšte je pilně a neomylně,  slyšte je pilně a neomylně, rozjímejte. K němužto andělé z nebe přišli,  i také pastýři jsou se sešli,  jeho vítali, jeho chválili,  jeho vítali, jeho chválili,  dary nesli.  Synáčka zrodila čistá panna,  v jesličky vložila Krista pána, jej ovinula a zavinula, jej ovinula a zavinula, plenčičkama. Vítej nám, Ježíšku, s nebe daný, kterýž ses narodil z čisté Panny, dohlédni na nás a přijmi od nás, dohlédni na nás a přijmi od nás, tyto dary.

20 POUŽITÉ ZDROJE vlastní fotografie
Anděl. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, [cit ]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/And%C4%9Bl#Nov.C3.BD_z.C3.A1kon Vánoce. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 2001-, [cit ]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1noce Vánoční koleda - Nesem Vám noviny. In: [online] [cit ]. Dostupné z:http://www.youtube.com/watch?v=pPxJSLId7ik


Stáhnout ppt "Anděl Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/"

Podobné prezentace


Reklamy Google