Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Povrch lidského těla Filip Bordovský. Povrch lidského těla Povrch lidského těla tvoří kůže a kožní útvary (chlupy, vlasy a nehty). Význam: –Chrání před.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Povrch lidského těla Filip Bordovský. Povrch lidského těla Povrch lidského těla tvoří kůže a kožní útvary (chlupy, vlasy a nehty). Význam: –Chrání před."— Transkript prezentace:

1 Povrch lidského těla Filip Bordovský

2 Povrch lidského těla Povrch lidského těla tvoří kůže a kožní útvary (chlupy, vlasy a nehty). Význam: –Chrání před vlivy zevního prostředí (teplota, vlhkost, záření …)

3 Stavba kůže Kůži tvoří tři vrstvy: pokožka škára podkožní vazivo

4 Pokožka: Pokožka je mnoho vrstevná Kožní pigment – je uložen ve spodních vrstvách pokožky. Působením UV paprsků se jeho obsah zvyšuje. Podle zbarvení kůže rozlišujeme hlavní lidské plemena = rasy: bílá europoidní černá negroidní žlutohnědá mongoloidní

5 Detail pokožky

6 Roztoči na lidské kůži

7 Škára: Obsahuje: –vlásečnice, –potní a mazové žlázy –smyslové buňky pro dotyk, bolest, vnímání tepla a chladu. Ze škáry vyrůstají nehty, chlupy a vlasy.

8 Podkožní vazivo: Obsahuje: –tukové buňky –hmatové tělíska (zejména na konci prstů).

9 Úkoly 1.Hlavní kožní onemocnění. 2.Srovnání lidských ras.


Stáhnout ppt "Povrch lidského těla Filip Bordovský. Povrch lidského těla Povrch lidského těla tvoří kůže a kožní útvary (chlupy, vlasy a nehty). Význam: –Chrání před."

Podobné prezentace


Reklamy Google