Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

5.ROČNÍK KOŽNÍ SOUSTAVA. CHARAKTERISTIKA Kožní soustava je tvořena kůží, která pokrývá a chrání povrch těla. HLAVNÍ VÝZNAM KŮŽE: 1)chrání tělo před pronikáním.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "5.ROČNÍK KOŽNÍ SOUSTAVA. CHARAKTERISTIKA Kožní soustava je tvořena kůží, která pokrývá a chrání povrch těla. HLAVNÍ VÝZNAM KŮŽE: 1)chrání tělo před pronikáním."— Transkript prezentace:

1 5.ROČNÍK KOŽNÍ SOUSTAVA

2 CHARAKTERISTIKA Kožní soustava je tvořena kůží, která pokrývá a chrání povrch těla. HLAVNÍ VÝZNAM KŮŽE: 1)chrání tělo před pronikáním škodlivých látek, mikroorganismů a UV záření 2)obsahuje potní žlázy (pot vylučuje z těla škodlivé látky a ochlazuje tělo) 3)jsou v ní smyslové buňky (vnímáme bolest, chlad) 4)vyrůstají z ní vlasy, chlupy, nehty, obočí, řasy

3 VRSTVY KŮŽE 1. POKOŽKA 2. ŠKÁRA 3. PODKOŽNÍ VAZIVO

4 PORANĚNÍ KŮŽE Poraněním kůže si můžeme způsobit úraz (neobratným zacházením s ostrými předměty, pádem, neopatrným zacházením s elektrickými spotřebiči) Dojde-li k němu, je velmi důležité poskytnutí první pomoci. http://www.zachranny-kruh.cz/flash/prirucka/


Stáhnout ppt "5.ROČNÍK KOŽNÍ SOUSTAVA. CHARAKTERISTIKA Kožní soustava je tvořena kůží, která pokrývá a chrání povrch těla. HLAVNÍ VÝZNAM KŮŽE: 1)chrání tělo před pronikáním."

Podobné prezentace


Reklamy Google