Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pardubický kraj Martin Sova poloha Kraj sousedí s pěti okolními kraji: Středočeský kraj, Královehradecký kraj, Vysočina, Jihomoravský kraj a Olomoucký.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pardubický kraj Martin Sova poloha Kraj sousedí s pěti okolními kraji: Středočeský kraj, Královehradecký kraj, Vysočina, Jihomoravský kraj a Olomoucký."— Transkript prezentace:

1

2 Pardubický kraj Martin Sova

3 poloha Kraj sousedí s pěti okolními kraji: Středočeský kraj, Královehradecký kraj, Vysočina, Jihomoravský kraj a Olomoucký kraj. Kraj se nachází západně od Prahy, je v severním rohu Moravy, severovýchodně v Čechách.

4 zemědělství Ve Pardubickém kraji je velká rovina. Je tam zemědělská půda. Podnebí a půdní podmínky jsou zde příznivé.

5

6 průmysl Nejsilnější je všeobecné strojírenství, dále pak průmysl textilní, oděvní, kožedělný, nejvyšší podíl na celostátní produkci má průmysl chemický. Významný je ale i zemědělský sektor. Vždyť z celkové rozlohy kraje zaujímá zemědělská půda velkou plochu. Nejúrodnější oblast je Polabská nížina. Postupně se v kraji rozvíjí i cestovní ruch. Na podporu jeho rozvoje kraj založil s ostatními subjekty Destinační společnost Východní Čechy.

7 mapa

8 procvičíme hlavičku Jaké jsou okolní kraje? Jaký je největší bod Orlických hor? Jaké tam jsou půdní a podnební podmínky? Jaký tam je nejrozšířenější průmysl?

9


Stáhnout ppt "Pardubický kraj Martin Sova poloha Kraj sousedí s pěti okolními kraji: Středočeský kraj, Královehradecký kraj, Vysočina, Jihomoravský kraj a Olomoucký."

Podobné prezentace


Reklamy Google