Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Česká republika Horopis IV. Jan Dušek. KRUŠNÉ HORY  Zatímco na německé straně přecházejí Krušné hory pozvolna do podhůří, na české straně spadají prudkými.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Česká republika Horopis IV. Jan Dušek. KRUŠNÉ HORY  Zatímco na německé straně přecházejí Krušné hory pozvolna do podhůří, na české straně spadají prudkými."— Transkript prezentace:

1 Česká republika Horopis IV. Jan Dušek

2 KRUŠNÉ HORY  Zatímco na německé straně přecházejí Krušné hory pozvolna do podhůří, na české straně spadají prudkými svahy. Pokuste se s pomocí geologické mapy vysvětlit proč:  Která česká pohoří mají podobnou geologickou stavbu?  Co mají tato pohoří společného?

3 KRUŠNÉ HORY  Jak se jmenuje nejvyšší hora Krušných hor? V jaké nadmořské výšce leží její vrchol?  Jak se jmenuje obec s hraničním přechodem ležící pod Klínovcem?  Vrcholem Klínovce prochází hranice dvou českých krajů. Kterých?

4 PODKRUŠNOHORSKÉ PÁNVE  Tvoří je celkem tři pánve. Jak se jmenují?  Která z nich je rozlohou největší?  Která pánev leží nejzápadněji?  Jaká nerostná surovina se v nich nejvíce těží?

5 PODKRUŠNOHORSKÉ PÁNVE  Která odvětví průmyslu nejvíce poškozují zdejší životní prostředí?  jedna z oblastí Evropy se silně poškozeným životním prostředím

6 PODKRUŠNOHORSKÉ PÁNVE  Zařaďte následující města do pánví, ve kterých leží: Most Karlovy Vary Teplice Cheb Chomutov Žatec Sokolov Františkovy Lázně Cheb Františkovy Lázně

7 PODKRUŠNOHORSKÉ PÁNVE Mostecká pánev z vesmíru

8 PODKRUŠNOHORSKÉ PÁNVE Stadice Soos

9 KARLOVARSKÁ VRCHOVINA  Na západě Karlovarské vrchoviny leží významné české lázně. Jak se jmenují? Mariánské Lázně

10 DOUPOVSKÉ HORY  Jak se jmenuje a kolik měří nejvyšší vrchol pohoří?

11 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ  Co mají společného Doupovské hory a České středohoří?

12 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ Porta Bohemica Milešovka

13 DĚČÍNSKÁ VRCHOVINA  Historická pohlednice zobrazuje nejníže položený bod v České republice. Kde se nachází?

14 DĚČÍNSKÁ VRCHOVINA  Jak se jmenuje národní park, který leží v Děčínské vrchovině? kaňon Labe Pravčická brána Tiské stěny a Děčínský Sněžník


Stáhnout ppt "Česká republika Horopis IV. Jan Dušek. KRUŠNÉ HORY  Zatímco na německé straně přecházejí Krušné hory pozvolna do podhůří, na české straně spadají prudkými."

Podobné prezentace


Reklamy Google