Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Anotace: Opakování učiva chemické reakce a rovnice pro žáky 8. třídy. Materiál lze použít v přímé výuce, pro opakování učiva a k procvičení. Autor:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Anotace: Opakování učiva chemické reakce a rovnice pro žáky 8. třídy. Materiál lze použít v přímé výuce, pro opakování učiva a k procvičení. Autor:"— Transkript prezentace:

1

2

3 Anotace: Opakování učiva chemické reakce a rovnice pro žáky 8. třídy. Materiál lze použít v přímé výuce, pro opakování učiva a k procvičení. Autor: Mgr. Magdaléna Čížková Jazyk: Čeština Datum vytvoření: říjen 2011 Očekávaný výstup: žák zná zákon zachování hmotnosti a umí zapsat chemickou reakci chemickou rovnicí Speciální vzdělávací potřeby: žádné Klíčová slova: chemická reakce, chemická rovnice, reaktant, produkt, zákon zachování hmotnosti Druh učebního materiálu: doplňování textu Druh interaktivity : prezentace Cílová skupina Žák Stupeň a typ vzdělávání: základní vzdělávání - druhý stupeň Typická věková skupina: 13 - 15 let

4  Chemická reakce je děj, při kterém z původních látek vznikají látky jiné.  Látky, které vstupují do reakce nazýváme reaktanty.  Látky, které vznikají při reakci nazýváme produkty.  Hmotnost reaktantů je stejná, jako hmotnost produktů (zákon zachování hmotnosti).  Chemické reakce zapisujeme chemickými rovnicemi.

5  Chemická rovnice je zápis chemické reakce pomocí značek prvků a vzorců.  Počet atomů na obou stranách rovnice upravujeme pomocí stechiometrických koeficientů. 2H 2 O 2 → 2H 2 O + O 2 Dvojky před vzorci chemických sloučenin nazýváme stechiometrické koeficienty.

6 Fe + O 2 → Fe 2 O 3 N 2 + H 2 → NH 3 H 2 + O 2 → H 2 O Mg + H 2 O → Mg(OH) 2 + H 2

7 Látky, které vstupují do reakce, se nazývají. Látky, které vznikají při chemické reakci, se nazývají. Při chemické reakci je hmotnost reaktantů a produktů. Při chemické reakci musí být zachován.

8 Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Magdaléna Čížková


Stáhnout ppt "Anotace: Opakování učiva chemické reakce a rovnice pro žáky 8. třídy. Materiál lze použít v přímé výuce, pro opakování učiva a k procvičení. Autor:"

Podobné prezentace


Reklamy Google