Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tiskárny Podle principu tisku se dělí na:. - jehličkové inkoustové laserové tepelné další typy Důležité parametry tiskáren pořizovací cena hustota tisku.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tiskárny Podle principu tisku se dělí na:. - jehličkové inkoustové laserové tepelné další typy Důležité parametry tiskáren pořizovací cena hustota tisku."— Transkript prezentace:

1 Tiskárny Podle principu tisku se dělí na:

2 - jehličkové inkoustové laserové tepelné další typy Důležité parametry tiskáren pořizovací cena hustota tisku (rozlišovací schopnost) – udává se v DPI (Dots Per Inch – bodů na palec) rychlost tisku – znaků za sekundu či stránek za minutu náklady na vytištění jedné strany

3 Jak pracuje Laserová tiskárna Laserová tiskárna pracuje obdobně jako u kopírka – využívá fotoelektrických vlastností polovodičů (selenu), který je nanesen na kovovém tiskacím (fotocitlivém) válci. Neosvětlený selen se chová jako izolátor, a proto lze povrch fotocitlivého válce nabít elektrostatickým nábojem. Zjednodušený princip činnosti Fotocitlivý válec je nejprve nabit. Poté se na nabitý povrch fotocitlivého válce laserovým paprskem nakreslí obraz, který má být vytištěn. Místa, která byla laserem osvětlena, se vybijí. Na povrchu válce tak vznikne skrytý (latentní) obraz, který je nutno v dalších krocích zviditelnit a přenést na tiskové médium.

4 Zviditelnění obrazu laserový tiskárny Zviditelnění obrazu se provádí nanesením barvicího prášku (toneru), který se přichytí na válci jen na vybitých místech. Toner obvykle mívá stejný náboj jako povrch válce, proto tam, kde válec zůstal nabit, se toner neuchytí. Z válce se toner přenese na papír, na kterém je tepelně fixován (zažehlen) průchodem papíru přes vyhřívané válce.

5 Kvalita,rychlost tisku vysoká kvalita tisku – rozlišení obvykle 600 DPI u kvalitnějších tiskáren až 1200 DPI. vysoká rychlost tisku – obvykle 6 až 40 stránek za minutu (podle typu tiskárny) téměř bezhlučný provoz vyšší pořizovací cena a dražší provoz měl by se používat xerografický papír z důvodu menšího opotřebení tiskového válce a vyšší kvality tisku – stejně jako u kopírky při provozu laserové tiskárny vzniká lidskému zdraví škodlivý ozón, který způsobuje dráždění sliznice, kašel a bolesti hlavy (stejně jako u kopírky), proto bývají moderní laserové tiskárny vybaveny ozónovým filtrem

6 Princip barevného zobrazení (tisku) Tiskárna subtraktivní mechanismus skládání barev model CMY (Cyan, Magenta, Yellow – azurová, purpurová, žlutá) platí: azurová + purpurová + žlutá = černá Monitor aditivní mechanismus skládání barev model RGB (Red, Green, Blue – červená, zelená, modrá) platí: červená + zelená + modrá = bílá

7 Ukázka tiskárny a její parametry Laserová tiskárna Canon LBP-2900 Monochromatická laserová tiskárna formátu A4 navržená speciálně pro domácí a malé kanceláře. Tato kompaktní stolní laserová tiskárna nabízí především rychlý tisk profesionální kvality, snadnou obsluhu, tichý chod a energetickou úspornost. Hlavní charakteristiky: * Rozlišení: 600 x 600 dpi. * Rychlost tisku: až 12 stran A4, doba zahřívání: 0 sekund (méně než 10 sekund po zapnutí počítače), první výtisk za 9,3 sekund nebo méně. * Podávání papíru:až 150 listů. * Výstup papíru: lícem dolů: 100 listů. * Velikost papíru: A4, B5, A5, LTR, Executive, obálka C5/COM10/DL, Monarch, uživatelský nestandardní papír (šířka 76,2–215,9 mm; délka 127,0–355,6 mm) pouze pro ruční podávání. * Rozhraní:USB 2.0 High Speed. * Podporované operační systémy:Windows 98/Me/2000/XP. * Rozměry (š x h x v): 369,8 x 250,5 x 216,7 (mm), hmostnost: 5,7 kg.

8


Stáhnout ppt "Tiskárny Podle principu tisku se dělí na:. - jehličkové inkoustové laserové tepelné další typy Důležité parametry tiskáren pořizovací cena hustota tisku."

Podobné prezentace


Reklamy Google