Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

V jehličnatém lese se můžete setkat jednou za čas s větším množstvím pylu borovice a smrku. V této době vídáme žlutavé nánosy pylu na.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "V jehličnatém lese se můžete setkat jednou za čas s větším množstvím pylu borovice a smrku. V této době vídáme žlutavé nánosy pylu na."— Transkript prezentace:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11 V jehličnatém lese se můžete setkat jednou za čas s větším množstvím pylu borovice a smrku. V této době vídáme žlutavé nánosy pylu na loužích, sklech a kapotách aut.

12

13

14

15

16

17

18

19

20 7. Nahosemenné rostliny BOROVICE LESNÍ nahosemenná = semena nejsou krytá obalem (nahá) jehličnatá dřevina – listy = úzké jehlice (na stromě několik let) na jaře - na konci větví – žluté samčí ( ♂ ) a fialové samičí ( ♀ ) šištice vítr přenáší pyl ( ♂ ) na vajíčka ležící na šupinách ♀ šištic přenos pylu = opylení  oplození = splynutí ♂ a ♀ pohlavní buňky  vzniká semeno v šišce  semenáček (klíčící rostlina)

21


Stáhnout ppt "V jehličnatém lese se můžete setkat jednou za čas s větším množstvím pylu borovice a smrku. V této době vídáme žlutavé nánosy pylu na."

Podobné prezentace


Reklamy Google