Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Vloženo z present_progressive.ppt - začátek Lesson 3 Present Progressive - Verb Tenses in English

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Vloženo z present_progressive.ppt - začátek Lesson 3 Present Progressive - Verb Tenses in English"— Transkript prezentace:

1

2 Vloženo z present_progressive.ppt - začátek

3 Lesson 3 Present Progressive - Verb Tenses in English http://www.youtube.com/watch?v=p1NbkB77QYY&feature=em-subs_digest

4 Lesson 60 Present Progressive - Learn English with Jennifer http://www.youtube.com/watch?v=tjN5BQztyts&feature=em-subs_digest-newavtr

5 Přítomný prostý Přítomný průběhový Přítomný prostý Přítomný průběhový I go to school everyday.Chodím do školy každý den. I am going to school now.Právě jdu do školy. I never eat pork.Nikdy nejím vepřové. I am not eating pork, it is beef.Nejím vepřové, to je hovězí. She cooks very well.Ona vaří velmi dobře. She is cooking chicken with rice.Ona právě vaří kuře s rýží. What do you do on evenings?Co děláváš po večerech? What are you doing?Co (teď) děláš?

6 Přítomný prostý Opakující se děje:I go to scholl every day. Obecné pravdy:People need food. Dlouhodobě stabilní situace:She works in a bank. Pocity, stavy mysli a těla:This soup tastes great.

7 Přítomný průběhový Děj v tomto okamžiku:Julie is sleeping. Krátkodobé situace:I’m living in London for a few weeks. Blízká budoucnost:I’m leaving at three. Plány pro blízkou budoucnost: We’re going to do it.

8 Vloženo z present_progressive.ppt - konec

9

10

11

12 V psaném textu je 6 věcí jinak než v nahrávce. Tyto odlišnosti v textu podtrhněte.

13

14 f a c e d b S11 c d a b e Přeložte pomocí průběhového času. Co děláš? Čtu. O čem on mluví? Ona nespí. Co čtou?


Stáhnout ppt "Vloženo z present_progressive.ppt - začátek Lesson 3 Present Progressive - Verb Tenses in English"

Podobné prezentace


Reklamy Google