Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LUCEMBURKOVÉ Václav IV. Anotace Materiál je určen pro žáky 4.ročníku ZŠ. Je zaměřen na osobnost Václava IV.. Děti se formou videí „Dějiny udatného.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LUCEMBURKOVÉ Václav IV. Anotace Materiál je určen pro žáky 4.ročníku ZŠ. Je zaměřen na osobnost Václava IV.. Děti se formou videí „Dějiny udatného."— Transkript prezentace:

1

2

3 LUCEMBURKOVÉ Václav IV.

4 Anotace Materiál je určen pro žáky 4.ročníku ZŠ. Je zaměřen na osobnost Václava IV.. Děti se formou videí „Dějiny udatného národa českého“ seznamují s osobnostmi panovníků. Po shlédnutí je vždy připraven kontrolní kvíz. Materiál je možno prezentovat na interaktivní tabuli.

5 Podívej se na video dokument o životě Václava IV. Vytvoř pojmovou mapu. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/880555-z-rodu-lucemburku/298327273870003-vaclav-iv-lucembursky/ Václav IV.

6 http://dejiny.ceskatelevize.cz/ Václav IV. byl nadaný politik.ANONE Václav IV. měl ve znaku ledňáčka. ANONE Za jeho vlády byli hlavami církve dva papežové, kteří spolupracovali. ANONE Václav IV. znal mistra Jana Husa. ANONE Václav IV. měl se svou královskou chotí dva syny. ANONE

7 Kdo je na obrázku? Václav v době probíhajícího Kostnického koncilu. Na obrázku označovaný jako patron husitů.

8 Co je na obrázku? Symbolem Václava byl ledňáček. Václav miloval lov, lázně, přírodu, měl blíže k prostším lidem.

9 Co je na obrázku? Václavský tolar Václavova pečeť

10

11 Citace: Vaclav4 pecetPol.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 25. 2. 2009 [cit. 2012-04-19]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vaclav4_pecetPol.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vaclav4_pecetPol.jpg Vaclav IV.1415.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 10. 8. 2010 [cit. 2012-04-19]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vaclav_IV.1415.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Vaclav_IV.1415.jpg Lednacek bible.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, 12. 8. 2009 [cit. 2012-04-19]. Dostupné z: http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Lednacek_bible.jpg http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Lednacek_bible.jpg


Stáhnout ppt "LUCEMBURKOVÉ Václav IV. Anotace Materiál je určen pro žáky 4.ročníku ZŠ. Je zaměřen na osobnost Václava IV.. Děti se formou videí „Dějiny udatného."

Podobné prezentace


Reklamy Google