Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Cyril a Metoděj r.863-885 Anotace: Materiál je určen pro práci žáků 4.ročníku ZŠ v předmětu Člověk a jeho svět. Pomocí obrázků, ilustrací a fotografií.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Cyril a Metoděj r.863-885 Anotace: Materiál je určen pro práci žáků 4.ročníku ZŠ v předmětu Člověk a jeho svět. Pomocí obrázků, ilustrací a fotografií."— Transkript prezentace:

1

2 Cyril a Metoděj r

3 Anotace: Materiál je určen pro práci žáků 4.ročníku ZŠ v předmětu Člověk a jeho svět. Pomocí obrázků, ilustrací a fotografií přibližuje dětem problematiku cyrilometodějské mise v českých zemích. Je vhodný pro použití na interaktivní tabuli. V úvodu prezentace je odkaz na stránky,které s dějinami seznamují,ale také pomocí kvízu upevňují znalosti dětí. Materiál v závěru procvičuje znalosti žáků pomocí tajenky.

4

5 Cyril a Metoděj Věrozvěsti Soluň 5.červenec 863 Rastislav Pravoslaví

6 Staroslověnština Nejstarší slovanský spisovný jazyk Cyril-hlaholice Rostislav –kněží mluvící latinsky vyhnáni.

7 Gorazd Nástupce sv. Metoděje Uvězněn-žáci vyhnáni v okovech Později působil- Čechy, Polsko, Bulharsko

8 cyril morava slovanů latinsky konstantin pravoslaví bulharsko gorazd staroslověnsky 1.Který z bratrů věrozvěstů vytvořil hlaholici? 2.Jméno země kam bratři ze Soluně přišli? 3.Cyril a Metoděj byli apoštolové……koho? 4.Jak se před příchodem bratrů na Moravě kázalo? 5.Jak se jmenoval Cyril původně? 6.Církev z východu? 7.Jak se jmenuje jedna ze zemí kam se po vyhnání z Velké Moravy Metodějovi žáci uchýlili? 8.Metodějův nástupce. 9.Jak se na Velké Moravě kázalo? Cyril Morava Slovanů latinsky Konstantin Pravoslaví Bulharsko Gorazd staroslověnsky

9 citace  KyrilMethod.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z:  ZographensisColour.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z:  Gorazd.jpg. In: Wikipedia: the free encyclopedia [online]. San Francisco (CA): Wikimedia Foundation, [cit ]. Dostupné z:


Stáhnout ppt "Cyril a Metoděj r.863-885 Anotace: Materiál je určen pro práci žáků 4.ročníku ZŠ v předmětu Člověk a jeho svět. Pomocí obrázků, ilustrací a fotografií."

Podobné prezentace


Reklamy Google