Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Označení:Sada: Ověření ve výuce:Třída: Datum: Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0199 1VY_32_INOVACE_MAT_NO_1_19.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Označení:Sada: Ověření ve výuce:Třída: Datum: Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0199 1VY_32_INOVACE_MAT_NO_1_19."— Transkript prezentace:

1 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Označení:Sada: Ověření ve výuce:Třída: Datum: Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/ VY_32_INOVACE_MAT_NO_1_ L

2 Jméno autora (vč. titulu): Škola – adresa: Ročník: Předmět: Anotace: 3. ročník Matematika Mgr. Marek Novotný OA a VOŠE Tábor, Jiráskova 1615 Soustava lineárních nerovnic, metody řešení, množiny výsledků Soustava lineárních nerovnic Tematická oblast: Rovnice a nerovnice

3 Soustava lineárních nerovnic Lineární nerovnice je každá nerovnice tvaru

4 POZOR Při úpravě lineárních nerovnic se používají ekvivalentní úpravy, které známe z řešení lineárních rovnic. Při násobení nebo dělení nerovnice záporným číslem se mění znak nerovnosti na opačný. Lineární nerovnice ! !

5 Soustava lineárních nerovnic Pří řešení soustavy lineárních nerovnic postupujeme tak, že určíme řešení každé nerovnice zvlášť. Výsledkem soustavy je průnik jednotlivých řešení.

6 Příklad 1: Řešte soustavu nerovnici s neznámou x:

7 Příklad 2: Řešte soustavu nerovnici s neznámou x:

8 Příklad 3: Řešte soustavu nerovnici s neznámou x:

9 Příklad 4: Řešte soustavu nerovnici s neznámou x: Nerovnost platí

10 Příklad 5: Řešte soustavu nerovnici s neznámou x:

11 Příklad 6: Řešte soustavu nerovnici s neznámou x:

12 Příklady k procvičení:

13 Autor: Mgr. Marek Novotný OA a VOŠE, Tábor září 2012 Objekty, použité k vytvoření sešitu, pocházejí z veřejných knihoven obrázků (public domain) nebo jsou vlastní originální tvorbou autora. Seznam použité literatury a pramenů: 1. Hudcová, M. a Kubičíková, L. Sbírka úloh z matematiky pro SOŠ,SOU a nástavbové studium. Praha: Prometheus, Calda, E. a kol. Matematika pro SOŠ a studijní obory SOU část. Praha: Prometheus, Petáková, J. Matematika – příprava k maturitě a přijímacím zkouškám na VŠ. Praha: Prometheus, Černý, J. a kol. Matematika – přijímací zkoušky na ČVUT. ČVUT Praha, Šařecová, P. Matematika – příprava na přijímací zkoušky na PEF ČZU v Praze. PEF ČZU Praha, Rosická, M. a Eliášová, L. Sbírka příkladů z matematiky k přijímacím zkouškám na VŠE. VŠE Praha, Janeček,F. Matematika-sbírka úloh pro SŠ (výrazy, rovnice, nerovnice a jejich soustavy. Praha: Prometheus, Mikulčák, J. a Charvát, J. Matematické, fyzikální a chemické tabulky a vzorce pro střední školy. Praha: Prometheus, 2003


Stáhnout ppt "Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Označení:Sada: Ověření ve výuce:Třída: Datum: Registrační číslo projektu:CZ.1.07/1.5.00/34.0199 1VY_32_INOVACE_MAT_NO_1_19."

Podobné prezentace


Reklamy Google