Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_572_Anežka česká AUTOR: Mgr. Michaela Vašíčková ROČNÍK, DATUM:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_572_Anežka česká AUTOR: Mgr. Michaela Vašíčková ROČNÍK, DATUM:"— Transkript prezentace:

1 NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: NÁZEV: VY_32_INOVACE_572_Anežka česká AUTOR: Mgr. Michaela Vašíčková ROČNÍK, DATUM: 4., VZDĚL. OBOR, TÉMA: Člověk a jeho svět, Přemyslovci, Anežka česká ČÍSLO PROJEKTU: OPVK 1.4

2 Přemyslovská princezna

3 Anotace:  Materiál je určen pro rozšíření učiva 4.ročníku ZŠ.  Materiál je doplněn videozáznamy na téma Anežka česká.  Součástí prezentace je pojmová mapa, kvíz.  V závěru materiálu žáci doplňují text.  Materiál je vhodný pro použití na interaktivní tabuli.

4 Videa Díl 28 anezky-ceske-jedne-z-nejslavnejsich-zen-ceske-historie#fotogalerie-gf

5 Myšlenková mapa Svatá Anežka česká

6 V roce 1233 za pomoci svého bratra krále Václava založila 22 letá Anežka klášter,jak se jmenoval? Anežský klášter Řádu menších bratří Chudých sester svaté Kláry

7 Přemyslovskou princeznou Anežkou byl v blízkosti kláštera Na Františku založen špitál. V tomto špitále působilo bratrstvo, ze kterého později vznikl jediný rytířský řád založený v českých zemích. Jde o řád: řád křižovníků s červenou hvězdou řád křižovníků s modrou hvězdou řád křižovníků s černou hvězdou

8 Víš, v kterém roce byla Anežka prohlášena za svatou?

9 Zápis:  ……………….. byla nejmladší dcera českého krále Přemysla Otakara I. Připravovala se na roli ……………. Ze svatby však sešlo a tak vydala cestou řeholnice. Anežka Přemyslovna pomáhala ………………, ………………. a všem potřebným. Podporoval ji její bratr ………….... V roce 1989 byla prohlášena za ……………….

10 Citace:  


Stáhnout ppt "NÁZEV ŠKOLY: Základní škola Javorník, okres Jeseník REDIZO: 600 150 585 NÁZEV: VY_32_INOVACE_572_Anežka česká AUTOR: Mgr. Michaela Vašíčková ROČNÍK, DATUM:"

Podobné prezentace


Reklamy Google