Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

PČ_024_Zimní 3D obrázek Autor: Mgr. Petra Zdráhalová Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "PČ_024_Zimní 3D obrázek Autor: Mgr. Petra Zdráhalová Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025."— Transkript prezentace:

1 PČ_024_Zimní 3D obrázek Autor: Mgr. Petra Zdráhalová Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025 Název projektu: Modernizace výuky na ZŠ Slušovice, Fryšták, Kašava a Velehrad Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

2 Anotace:  Digitální učební materiál je určen pro postupné názorné vytváření trojrozměrného zimního obrázku  Materiál rozvíjí dětskou tvořivost, představivost a zručnost  Je určen pro předmět Pracovní činnosti a 5. ročník

3 Zima

4 Trojrozměrný zimní obrázek Zima je krásné období, pokud je to ta správná zima: závěje sněhu, teplota bod bodem mrazu a když k tomu svítí ještě sluníčko, není nic příjemnějšího a člověk se těší ven! Zima na horách je ještě umocněna kouzlem velikánů, malebných údolí a kotlin. Zkusíme si dnes vyrobit sice malý obrázek, ale více vrstev nám navodí iluzi prostorovosti a velikosti, a když už tedy zima, tak na příjemné chatě pod zasněženými vrcholky hor…

5 Zimní krajina

6 Připravíme si: Krabičky od kulatých nebo obdélníkových sýrů, tvrdé barevné papíry, kousek kartonu, lepidlo Herkules, vatu, bílou vlnu, nůžky, tužku, třpytky, provázek a izolepu

7 Pro inspiraci…

8 1. Podklad Krabičku obkreslíme na barevný tvrdý papír – pozadí obrázku, vystřihneme a vlepíme do krabičky.

9 2. Návrh a příprava krajiny Rozmyslíme si, co bychom na našem obrázku chtěli mít – hory, slunce, údolí a kopce, říčku, chatičku…. a vše si podle tvaru krabičky předkreslíme, vystřihneme a připravíme.

10 3. Podlepení kartonem Každou z připravených části podlepíme čtverečky nastříhaného kartonu, abychom při následném vrstvení docílili trojrozměrnosti obrázku.

11 4. Začínáme vlepovat Do obrázku vlepíme hory…

12 5. Další části Za hory vlepíme sluníčko – to může být bez kartonu přilepené pevně k zadní části obrázku.

13 6. Pokračujeme V další vrstvě vlepíme připravené kopce, pole a údolí…

14 7. Drobnosti a detaily Další vrstvou k nalepení jsou připravené domečky a řeky.

15 8. Zdobíme Nakonec obrázky jemně dozdobíme vatou na střechách, vrcholcích hor naznačíme závěje v krajině, obrázek můžeme posypat i třpytkami.

16 9. Očko na zavěšení Na spodní stranu obrázku přilepíme proužkem izolepy očko z provázku na zavěšení.

17 10. Hotové obrázky… … na podložce … a na nástěnce

18 Hurá na lyže, boby a sněhuláky!

19 Použité citace a zdroje:  PSY GUY. wikimedia commons [online]. [cit. 12.9.2014]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Snow_Scene_at_Shipka_Pass_1.JPG http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Snow_Scene_at_Shipka_Pass_1.JPG  TOM DL. wikimedia commons [online]. [cit. 12.9.2014]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Kuznetsk_Alatau_3.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Kuznetsk_Alatau_3.jpg  SPACE J. wikimedia commons [online]. [cit. 12.9.2014]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Hofeteich_F%C3%BCrstenau.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Hofeteich_F%C3%BCrstenau.jpg  BOHRINGER. wikimedia commons [online]. [cit. 12.9.2014]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:EbniterStr04.JPG http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:EbniterStr04.JPG  DCOETZEE. wikimedia commons [online]. [cit. 12.9.2014]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Vinter_i_danmark.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Vinter_i_danmark.jpg  SAPERAUD. wikimedia commons [online]. [cit. 12.9.2014]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Schnee1.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Schnee1.jpg  MDF. wikimedia commons [online]. [cit. 12.9.2014]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Cyanocitta-cristata-004.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Cyanocitta-cristata-004.jpg  VON.GRZANKA. wikimedia commons [online]. [cit. 12.9.2014]. Dostupný na WWW: http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Felis_catus-cat_on_snow.jpg http://commons.wikimedia.org/wiki/Winter#mediaviewer/File:Felis_catus-cat_on_snow.jpg  http://commons.wikimedia.org/wiki/Main_Page http://commons.wikimedia.org/wiki/Main_Page  Fotografie vlastní  Klipart Microsoft


Stáhnout ppt "PČ_024_Zimní 3D obrázek Autor: Mgr. Petra Zdráhalová Škola: Základní škola Fryšták, okres Zlín, příspěvková organizace Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.38/02.0025."

Podobné prezentace


Reklamy Google