Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Ke kostře je šlachami připojeno velké množství svalů, které umožňují pohyb jednotlivých částí těla. Svaly hrudníku umožňují také jeho pohyb při dýchání.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Ke kostře je šlachami připojeno velké množství svalů, které umožňují pohyb jednotlivých částí těla. Svaly hrudníku umožňují také jeho pohyb při dýchání."— Transkript prezentace:

1 Ke kostře je šlachami připojeno velké množství svalů, které umožňují pohyb jednotlivých částí těla. Svaly hrudníku umožňují také jeho pohyb při dýchání. K práci potřebují svaly výživu a kyslík.

2 Tyto svaly jsou mohutně vyvinuté. Umožňují pohyb z místa na místo. Na obrázku si všimněte připojení svalů ke kloubům. Pokud jsou svaly v nečinnosti, zarůstají tukem. Ten způsobuje nedostatečné okysličování. Sval onemocní a může se i ztrácet.

3 Při pohybu se svaly připojené na kostru postupně natahují a smršťují. Na obrázku je patrné smršťování a protahování svalů při ohýbání končetiny.

4 Nejjemnější svaly jsou na ruce, kde jsou připoutány ke kostem mnoha tenkými vazivovými blanami. Umožňují citlivé pohyby prstů.

5 A paní učitelka nám to dovolí tak vám, pustím video

6


Stáhnout ppt "Ke kostře je šlachami připojeno velké množství svalů, které umožňují pohyb jednotlivých částí těla. Svaly hrudníku umožňují také jeho pohyb při dýchání."

Podobné prezentace


Reklamy Google