Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

HRAD-zámek PeleŠ-Rumunsko Uvelebil se na úpatí pohoří Bucegi, v malebném městě Sinaia, jako čtyřhranná tvrz. Je to mistrovské dílo německé, čerstvě-renesanční.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "HRAD-zámek PeleŠ-Rumunsko Uvelebil se na úpatí pohoří Bucegi, v malebném městě Sinaia, jako čtyřhranná tvrz. Je to mistrovské dílo německé, čerstvě-renesanční."— Transkript prezentace:

1

2 HRAD-zámek PeleŠ-Rumunsko Uvelebil se na úpatí pohoří Bucegi, v malebném městě Sinaia, jako čtyřhranná tvrz. Je to mistrovské dílo německé, čerstvě-renesanční architektury, považovaný za jeden z nejvíce úžasných a zachovalých hradů - zámků v Evropě. Zámek sloužil jako vila královské rodiny až do roku 1947. Jeho 160 místnosti jsou vyzdobené nejlepšími příklady evropského umění, Murano křišťálových lustrů, německých oken barevného skla a Cordobba kožených potahů Klik pro další:-)

3 Rodový znak Hohenzollernů jejichž Král Karel dal postavit tuto nádheru.

4 Romania

5 Transylvánie–hrad-zámek-Peleš. Hrad Peleš stojí nedaleko horského střediska Sinaia. Král Karel z německého rodu Hohenzollernů jej dal vystavět v letech 1875-1883. Pohádkový hrad o 160 komnatách obklopuje sedmipatrová soustava teras. Hrad prý svou krásou uchvátil rumunského diktátora Ceaušeska natolik, že si jej zvolil za soukromé sídlo.

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23 HEZKÝ HEZKÝ DEN:-) APOZDRAV Z RUMUNSKA


Stáhnout ppt "HRAD-zámek PeleŠ-Rumunsko Uvelebil se na úpatí pohoří Bucegi, v malebném městě Sinaia, jako čtyřhranná tvrz. Je to mistrovské dílo německé, čerstvě-renesanční."

Podobné prezentace


Reklamy Google