Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zámek Poruba. Porubský zámek je nejstarší stavba na území Poruby. Jedná se o neveliký zámeček, umístěný na severním svahu řeky Porubky, hned naproti rozsáhlého.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zámek Poruba. Porubský zámek je nejstarší stavba na území Poruby. Jedná se o neveliký zámeček, umístěný na severním svahu řeky Porubky, hned naproti rozsáhlého."— Transkript prezentace:

1 Zámek Poruba

2 Porubský zámek je nejstarší stavba na území Poruby. Jedná se o neveliký zámeček, umístěný na severním svahu řeky Porubky, hned naproti rozsáhlého sídliště, které tvoří většinu současné zástavby této části Ostravy. Porubský zámek s nádvořím

3 HistorieHistorie Zámek byl vybudován někdy okolo roku 1573 na místech bývalé středověké tvrze jako renesanční sídlo Markvartoviců. V pozdějších stoletích často měnil majitele, až nakonec skončil u rodu Wilczků.

4 Za 2.světové války Byla celá oblast včetně zámečku poškozena spojeneckým bombardováním. Po skončení konfliktu byl zámek znárodněn, přestavěn na byty a později zde sídlila škola lidových umění.

5 † V roce 1990 byl značně zpustlý zámek, poničený navíc ještě požárem, který vypukl v témže roce, odkoupen do soukromého vlastnictví a zrekonstruován. † V současné době existují spekulace, že je zámek propojen s nedalekým kostelem svatého Mikuláše tajnou středověkou chodbou.

6 Skupina TTomáš Marek DDominik Schwarz DDavid Fiedler Milan Chovan DDalibor Kravčík


Stáhnout ppt "Zámek Poruba. Porubský zámek je nejstarší stavba na území Poruby. Jedná se o neveliký zámeček, umístěný na severním svahu řeky Porubky, hned naproti rozsáhlého."

Podobné prezentace


Reklamy Google