Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor práce : Jiří Zezula Vedoucí práce : Mgr. Miloš Prokýšek Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Pedagogická fakulta Katedra Informatiky Akademický.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor práce : Jiří Zezula Vedoucí práce : Mgr. Miloš Prokýšek Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Pedagogická fakulta Katedra Informatiky Akademický."— Transkript prezentace:

1 Autor práce : Jiří Zezula Vedoucí práce : Mgr. Miloš Prokýšek Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Pedagogická fakulta Katedra Informatiky Akademický rok : 2009-2010 Studijní obor : Výpočetní technika a informatika

2  Prohlašuji, že jsem bakalářskou práci na téma Streaming pomocí technologií FLASH vypracoval samostatně a veškerou použitou literaturu či jiné zdroje uvedl v seznamu použité literatury.

3  Student v teoretické části práce zanalyzuje možnosti open-source a Adobe streamovacích serverů založených na technologii FLASH. Popíše omezení, výhody a nevýhody jednotlivých produktů. V praktické části student navrhne aplikace využívající FLASH streamovaného videa a popíše omezení a možnosti jím navržených aplikací.

4  Bude dosaženo komplexního zpracování a zpřehlednění témata streamingu.  Budou předvedena všechna dostupná řešení a metody, jenž se týkají flashového streamingu pomocí placených i open-source streamingových serverů.

5  Analytické zpracování dokumentace k serverům.  Kodeky využívané jednotlivými servery.  Instalace a prozkoumání jednotlivých serverů.  Sestavení aplikace, na níž budou získané poznatky prezentovány.

6  Placené :  Adobe Flash Media Server 3.5  Wowza Media Server 2  Open-source  Red 5 Media Server

7  Popsání technologie streamovaného přenosu. ◦ Druhy Streamingu ◦ RTPM protokol  Adobe media server ◦ Distribuce a jejich porovnání ◦ Instalace, Požadavky HW,SW ◦ Dokumentace ◦ Kodeky ◦ Technologie ◦ Zhodnocení  Wowza media server ◦ Distribuce a jejich porovnání ◦ Instalace, Požadavky HW,SW ◦ Dokumentace ◦ Kodeky ◦ Technologie ◦ Zhodnocení  Red5 server ◦ Instalace, Požadavky HW,SW ◦ Dokumentace ◦ Kodeky ◦ Technologie ◦ Zhodnocení

8  Kodeky ◦ Co jsou kodeky, principy funkce ◦ Druhy audio a video kodeků využívaných servery  Komparace serverů ◦ Komparační tabulka technologií porovnávaných serverů

9  Implementace videokonferenčního software vyvinutého pro Adobe Flash Media Server  Tvorba dokumentačního materiálu k softwaru  Aplikace na lokalní síť

10  Red5 Server se ukázal jako velice problematický, lze ho tak doporučit pouze zkušenějším uživatelům.  Z hlediska uživatelského využívání, jsou vhodnější servery placené a to hlavně z důvodů podpory a komplexní dokumentace.  Stabilita placených řešení a technická podpora je na vysoké úrovni.  Open-source řešení se sice vyznačují na první pohled finanční výhodou.  Tato výhoda však bledne ve světle faktu, že k využití open-source serveru je třeba poměrně komplexních znalostí a principů funkcí serveru.

11 Děkuji za pozornost


Stáhnout ppt "Autor práce : Jiří Zezula Vedoucí práce : Mgr. Miloš Prokýšek Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Pedagogická fakulta Katedra Informatiky Akademický."

Podobné prezentace


Reklamy Google