Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

1. pomoc. hasiči 150 Kdy volat? Kdykoliv potřebuji já či mé okolí okamžitě pomoci, je to nevyhnutelné, hrozí zprodlení, poškození zdraví, smrt, katastrofa.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "1. pomoc. hasiči 150 Kdy volat? Kdykoliv potřebuji já či mé okolí okamžitě pomoci, je to nevyhnutelné, hrozí zprodlení, poškození zdraví, smrt, katastrofa."— Transkript prezentace:

1 1. pomoc

2 hasiči 150

3 Kdy volat? Kdykoliv potřebuji já či mé okolí okamžitě pomoci, je to nevyhnutelné, hrozí zprodlení, poškození zdraví, smrt, katastrofa …

4 Co říct ? Kde? – Nejpřesnější popis, les na 19 km dálnice D1, 5. dům zprava v ulici Chrudimská. … Co? - Dům, les… ( dobrý se zmínit o tom zda hrozí vybuchnutí plynových láhví …) Jméno a č. telefon odkud voláme Vyčkejte na z5 hovor k ověření pravdy - Být připraven na otázky zda je silnice průjezná, zda je někde vodní plocha…

5 záchranka 155

6 Kdy volat? Vždy, když dojde k náhle vzniklé poruše zdraví nebo závažnému úrazu. Zejména je nutné volat záchrannou službu v těchto případech: bolest na prsou, tlak na hruníku potíže s dýcháním porucha vědomí, bezvědomí, křeče vážnější úraz otrava či náhodné požití léků či chemikálií

7 Co říct? Co přesně se stalo Kde k události došlo: adresa, číslo domu, patro, jméno na zvonku (popřípadě výrazné záchytné body v okolí - kaplička, komín apod.) Informace o postiženém: pohlaví, přibližný věk, počet postižených u dopravních nehod, jeho zdravotní stav (zda je při vědomí, krvácí, na jaké bolesti si stěžuje atd.) Informace o volajícím: pro případný zpětný dotaz při obtížích s hledáním místa události Za všech okolností zachovejte klid, sanitka nemůže vyjet, dokud není jasné přesně kam a co se stalo.

8 policie 158

9 Kdy volat? Záleží na okolnostech. Můžete ji zavolat při nehodě nad 10 000,-, při ohrožování života, přepadení, krádeži…

10 Co říct? Kde? Co se stalo/ děje? Jméno a příjmení, telefonní č.

11 jednotné tísňové číslo Číslo, s kterým se dovoláte jak na policii, záchranku tak i hasiče. Doporučuje se volat rovnou (150,158,155) trvá déle spojení.

12 městská policie 116

13 tlakový puchýř * Neporušený puchýř necháme být. Nepropichujeme ani nestříháme. Dbáme o to, aby se neprotrhl. Sám se zahojí. Popřípadě přelepíme náplastí, aby se nepoškodil. * Poškozený puchýř dezinfikujeme, potřeme slabou vrstvou protizánětlivý mastičky. Dbáme o to, aby se do rány nedostala nečistota. Popřípadě vyhledáme lékaře.

14 odřené koleno Opláchneme pod tekoucí vodou ( popřípadě otřít vlhkou vatou. Pozor, aby se vata nedostala do rány!). Dezinfikujeme a přelepíme náplastí.

15 malé říznutí Povrchová zranění stačí dát na chvíli pod studenou vodu. Ošetřit dezinfekcí a zalepit náplastí.

16 bodnutí hmyzem Pokud v ráně zůstane žihadlo vyndáme ho. Poté ránu uklidňujeme studeným obkladem či obkladem v octu. Taky se a ránu může položit plátek cibule.

17 klíště potřeme dezinfekcí, mýdlem… Krouživým pohybem se snažíme vyndat klíště. ( Buď pinzetou či froté látkou.) Ránu po klíštěti dezinfikujeme.

18 krvácení z nosu hlavu předkloníme Na kořen nosu a na týl položíme studený obklady. Obklady měníme, aby zůstaly studený. Zůstaneme dokud nepřestane téct krev. Pokud to nešlo zastavit. Vyhledáme lékaře.

19 šátkový závěs ruky

20 obvaz kotníku

21 Zdroje: http://www.uszssk.cz/index.php?mid=18& msid=14http://www.uszssk.cz/index.php?mid=18& msid=14 http://www.babyweb.cz/Clanky/a2467-Jak- osetrit-drobna-poraneni.aspxhttp://www.babyweb.cz/Clanky/a2467-Jak- osetrit-drobna-poraneni.aspx


Stáhnout ppt "1. pomoc. hasiči 150 Kdy volat? Kdykoliv potřebuji já či mé okolí okamžitě pomoci, je to nevyhnutelné, hrozí zprodlení, poškození zdraví, smrt, katastrofa."

Podobné prezentace


Reklamy Google