Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

LED ZEPPELIN Aktivní: 1968-1980 Žánry: Blues Rock, Heavy Metal, Hard Rock, Folk Rock.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "LED ZEPPELIN Aktivní: 1968-1980 Žánry: Blues Rock, Heavy Metal, Hard Rock, Folk Rock."— Transkript prezentace:

1 LED ZEPPELIN Aktivní: 1968-1980 Žánry: Blues Rock, Heavy Metal, Hard Rock, Folk Rock.

2 ROBERT PLANT * 20.srpna 1948, West Bromwich je anglický rockový zpěvák, který se stal známým svým účinkováním v legendární kapele Led Zeppelin. V osmdesátých letech, po zániku Led Zeppelin, zahájil sólovou kariéru a na některá svá alba nahrál s Jimmy Pagem, bývalým kytaristou Led Zeppelin. V roce 2002 založil kapelu Strange Sensation se kterou koncertuje a vydal s ní album.

3 JIMMY PAGE  * 9. ledna 1944 je anglický hudebník považovaný za jednoho z nejlepších rockových kytaristů všech dob. V roce 1968 byl zakládajícím členem kapely Led Zeppelin. V letech 1966 až 1968 působil v The Yardbirds a předtím byl jedním z nejvyhledávanějších studiových hudebníků ve Velké Británii. V roce 2005 mu byl udělen Řád britského impéria.  Je považovaný za praotce stylu "heavy metal", v rockové muzice nejen zvýšením, v té době akceptované hladiny zvuku elektrické kytary ale hlavně osobitými kytarovými riffy, novou metodou nahrávaní rytmických základů a precizní technikou při zpracovaní studiové produkce.

4 John Paul Jones John Paul Jones, je anglický hudebník, který působil jako klávesista a baskytarista v kapele Led Zeppelin od jejího vzniku až do jejího rozpuštění po smrti Johna Bonhama v roce 1980. Do Led Zeppelin přišel jako čtvrtý a poslední člen. John Paul Jones, je anglický hudebník, který působil jako klávesista a baskytarista v kapele Led Zeppelin od jejího vzniku až do jejího rozpuštění po smrti Johna Bonhama v roce 1980. Do Led Zeppelin přišel jako čtvrtý a poslední člen.

5 John Bonham  Byl proslulý výkonnou a rychlou pravou nohou, charakteristickým zvukem a citem pro rockovou hudbu. Všeobecně je ostatními hudebníky a kritiky uznáván jako jeden z největších bubeníků v historii rockové hudby a jeden z nejdůležitějších a nejvlivnějších hudebníků své éry. Bonham se dožil věku 32 let a zemřel 25. září 1980 na následky plicního edému způsobeného vdechnutím zvratků ve spánku. Po jeho smrti se zbývající členové rozhodli Led Zeppelin rozpustit, protože Bonhama považovali za nenahraditelného bubeníka. 1980 na následky plicního edému způsobeného vdechnutím zvratků ve spánku. Po jeho smrti se zbývající členové rozhodli Led Zeppelin rozpustit, protože Bonhama považovali za nenahraditelného bubeníka.

6


Stáhnout ppt "LED ZEPPELIN Aktivní: 1968-1980 Žánry: Blues Rock, Heavy Metal, Hard Rock, Folk Rock."

Podobné prezentace


Reklamy Google