Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost 1. KŠPA Kladno, s. r. o., Holandská 2531, 272 01 Kladno, www.1kspa.cz.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost 1. KŠPA Kladno, s. r. o., Holandská 2531, 272 01 Kladno, www.1kspa.cz."— Transkript prezentace:

1 Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost 1. KŠPA Kladno, s. r. o., Holandská 2531, Kladno, Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/ Číslo materiálu: VY_22_INOVACE_ANJ-GRAMATIKA-02 Tematický celek (sada): ANJ - GRAMATIKA Téma (název) materiálu: Množné číslo Předmět: Anglický jazyk Ročník / Obor studia: 1.,2. / všechny obory studia Autor / datum vytvoření: Monika Vaidlová / Anotace: Žáci se seznámí s tvořením a užitím množného čísla. Metodický pokyn: Prezentace je určena k výuce a samostudiu.

2 MNOŽNÉ ČÍSLO

3 Množné číslo u podstatných jmen je tvořeno přidáním koncovky – e(s). book - books party – parties (-y po souhlásce se mění na ie) toy – toys (-y po samohlásce se nemění) dress - dresses

4 Některá podstatná jména mají nepravidelné tvoření množného čísla. woman – women child – children fish – fish wife – wives

5 POZOR! Tam, kde v jednotném čísle stojí člen neurčitý, v množném čísle člen nulový. a cup - cups

6 Procvičení

7 Přeložte. oběd-obědy lunch-lunches půlka-půlky half-halves sekretářka-sekretářky secretary-secretaries chodidlo-chodidla foot-feet

8 Materiály jsou určeny pro bezplatné používání pro potřeby výuky a vzdělávání na všech typech škol a školských zařízení. Jakékoli další využití podléhá autorskému zákonu. Použité zdroje GNARLY, Craig. en.wikipedia.org [online]. [cit ]. Dostupný na WWW:


Stáhnout ppt "Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost 1. KŠPA Kladno, s. r. o., Holandská 2531, 272 01 Kladno, www.1kspa.cz."

Podobné prezentace


Reklamy Google