Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Charles Stewart Rolls Narodil 27. srpna 1877 v Londýně Vystudoval elitní Eton College a Trinity College v Cambridge Od raného mládí se velice zajímal.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Charles Stewart Rolls Narodil 27. srpna 1877 v Londýně Vystudoval elitní Eton College a Trinity College v Cambridge Od raného mládí se velice zajímal."— Transkript prezentace:

1

2

3 Charles Stewart Rolls Narodil 27. srpna 1877 v Londýně Vystudoval elitní Eton College a Trinity College v Cambridge Od raného mládí se velice zajímal o stroje a vše co se týkalo mechaniky Stal se obchodníkem životopis do založení firmy Rolls&Royce

4 Frederick Henry Royce Narodil 27. března 1863 v Alwationu, hrabství Huntingdonshire Nejmladší syn z pěti dětí Jamese a Mary Royceových Jako malý prodávat noviny a doručovat telegramy V roce 1878 šel do učení k společnosti Great Northern Railway Další práce byla u Electric Light and Power Company v Londýně V roce 1884 založil firmu s Ernestem Claremontem později jméno Royce ltd Fascinovaný mechanickými věcmi začal vyrábět i vlastní automobily „ Kvalita zůstává, kdežto cena se zapomene. “ životopis do založení firmy Rolls&Royce

5 Založení firmy ROLLS&ROYCE Na jaře 1904 uzavřeli konstruktér Henry Royce a obchodník Charles Rolls dohodu o spolupráci. Royce do podniku vložil své znalosti konstruktéra a Rolls poskytl finance a obchodní „knoh how“ Inzerát v časopise Autocar 1904:“První, jednoduchý, tichý Rolls- Royce“ První veřejná prezentace automobilky proběhla na pařížském autosalonu v prosinci 1904 15. března 1906 založili v Manchesteru firmu Rolls-Royce Limited

6 Průnik historií firmy Výroba aut: 1. Automobil 1904 Úspěšný model Silver Ghost 1906 1911 soška „Spirit of Ecstasy“ 1931 převzala společnost Bentley 1946 přestěhována výroba do města Crewe Nejprodávanější model Silver Shadow Výroba leteckých motorů: První světová válka: motory (Eagle, Falcon a Condor) Druhá světová válka: výroba motorů letadel, tanků a lodí Rolls-Royce firma se zasloužil o realizaci prvního proudovýho letounu Třírotorový motor Silver Ghost Motor Falcon Současnost firmy Rolls-Royce Roku 1998 získal firmu Rolls-Royce Motor Cars koncern Volkswagen Roku 2003 se Rolls-Royce a Bentley oddělili, Rolls-Royce získalo BMW a Bentley získal Volkswagen Další druhy výroby Lodní motory (Qeen merry 2), Zbrojařství (motory pro helikoptéry)

7 Zajímavosti (na obrázku je flotila britské královny Alžběty II) Rollsem jezdila monacká princezna Grace, brunejský sultán, mnoho maharadžů, řecký král Konstantin, ruský car Nikolaj II. nebo perský šáh Majiteli Rolls-Royce byli John Lennon, Paul McCartney, Frank Sinatra, Muhammad Ali, Peter Sellers, Barbra Streisand, Brigitte Bardotte, Gary Cooper, Alfred Nobel, Ernest Hemingway nebo G.B. Shaw. V luxusním cestování nacházeli zalíbení také Vladimír Iljič Lenin a Leonid Brežněv. V českých zemích je nejznámějším majitelem a velkým obdivovatelem vozu Rolls- Royce podnikatel Fidelis Schlee.

8 Naši továrníci v důchodu Charles Stewart Rolls zakládajícím členem britského Královského aeroklubu Jako první člověk v roce 1910 překonal jediným nonstop letem kanál La Manche tam a zpět 12.7.1910 v Bournemouth přišel o život při nehodě svého letadla zapsal do dějin jako první britská oběť letecké havárie Henry Royce 1911 onemocněl a roku 1912 podstoupil operaci Dále byl v domácím léčení v roce 1931 byl povýšen do šlechtického stavu jako Baronet Zemřel 22.4.1933 Po Royceho smrti změnila firma na znamení smutku barvu podkladu na logu „RR“ z červené na černou V roce 1962 byla na jeho památku odhalena pamětní deska ve Westminster Abbey Je tak jediným takto vyznamenaným konstruktérem Jeho krédo: Usiluj o dokonalost ve všem, co děláš. Vezmi to nejlepší, co existuje, a udělej to líp. A pokud to neexistuje, navrhni to. Nepřijímej nic, co je téměř dobré nebo dost dobré."

9 Konec Zdroje:Stavební Rolls-Royce Internetový časopis OKO www.komodity-online.cz


Stáhnout ppt "Charles Stewart Rolls Narodil 27. srpna 1877 v Londýně Vystudoval elitní Eton College a Trinity College v Cambridge Od raného mládí se velice zajímal."

Podobné prezentace


Reklamy Google