Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VOŠ a SPŠE Plzeň Vzorová prezentace na projektovou výuku pro p ř edm ě t DIDI2 Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VOŠ a SPŠE Plzeň Vzorová prezentace na projektovou výuku pro p ř edm ě t DIDI2 Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická."— Transkript prezentace:

1 VOŠ a SPŠE Plzeň Vzorová prezentace na projektovou výuku pro p ř edm ě t DIDI2 Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická

2 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Zaměření školy V rámci SPŠE nabízí škola tyto obory: –Elektrotechnika (telekomunikace, počítače, automatizace, zabezpečovací systémy, energetika, komerční elektrotechnika), –Technické lyceum (studium na pomezí gymnázia a střední odborné školy), –Informační technologie (Správa počítačových sítí, Obsluha a tvorba firemních aplikací). Všechny tyto obory jsou zakončeny maturitou. Škola nevyžaduje lékařské potvrzení.

3 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Kde a kudy Škola se nachází v Koterovské ulici 85, v Plzni na Slovanech. Ke škole jede autobus č.30, směr Bory a tramvaj č.2, směr Slovany.

4 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Přijímací řízení Škola přijímá na všechny obory dohromady 270 žáků. V současné době nejsou součástí přijímacího řízení přijímací zkoušky. Škola přijímá na základě prospěchu a reprezentace základní školy (předmětové olympiády, apod.), nebo případného doporučení.

5 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Způsob výuky Žáci jsou rozděleni do tříd podle oborů po 30ti žácích. Výuka trvá většinou do 15ti hodin. Ve specializovaných předmětech pracují žáci ve skupinách s individuálnějším přístupem.

6 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Škola je považována za prestižní, o její absolventy mají zájem vysoké školy, například Fakulta aplikovaných věd Západočeské univerzity.60% absolventů je přijato na vysokou školu bez přijímacích zkoušek. Ve studiu mohou pokračovat i na sdružené VOŠ. Absolventi jsou schopni, s nezbytnou praxí, zbudovat a vést vlastní firmu zabývající se elektronikou. Úspěšnost a uplatnění žáků

7 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Technické zázemí školy Škola disponuje moderně vybavenými laboratořemi pro výuky mikropočítačové techniky a elektrotechniky. Pro výuku ICT (informační a komunikační technologie) jsou ve škole čtyři počítačové učebny s datovými projektory a několik učeben veřejných. Škola má vlastní počítačovou síť. I přes zastaralejší vnější vzhled je škola uvnitř moderně a esteticky zařízena.

8 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Jazyky a sport Škola nabízí studium anglického, německého, francouzského a ruského jazyka. Škole patří sousední Dům mládeže, ve kterém je tělocvična, chlapecká a dívčí posilovna, a k dispozici je i asfaltové, škvárové a pískové hřiště. Na školním dvoře je několik pingpongových stolů.

9 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Kroužky a mimoškolní aktivity Škola se pravidelně účastní soutěže Středoškolská odborná činnost, školního kola anglické olympiády, soutěže v anglické konverzaci a sportovních turnajů v hokejbalu.

10 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Kulturní a sportovní akce školy Každý rok se v půli dubna koná reprezentační ples SPŠE a VOŠ Den otevřených dveří je v listopadu. Ke konci školního roku se konají sportovní kurzy.

11 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Kulturní a sportovní akce školy „Nulák“ – třídenní seznamovací akce plná her pro budoucí studenty prvního ročníku na SPŠE.

12 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Srovnání s ostatními školami Za školní rok 2005/2006 obdržela škola 2. místo za nejaktivnější školu a 1. místo za nejúspěšnější školu v předmětových soutěžích v rámci kraje. Stejná ocenění získala škola i v předchozím školním roce.

13 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Srovnání s ostatními školami Střední průmyslová škola dopravní –Její obory jsou zaměřeny pouze na elektroniku vozidel. Střední odborné učiliště elektrotechnické –Cílem učiliště není příprava na vysokou školu, ale na praxi s maturitou.

14 Zpracoval Daniel Mokoš, Západočeská univerzita v Plzni Kontakt na školu WWW: http://www.spse.pilsedu.cz/spse05/ Adresa: VOŠ a SPŠE Plzeň, Koterovská 85 Plzeň 326 00 Telefon:377 418 111 Fax: 377 418 222


Stáhnout ppt "VOŠ a SPŠE Plzeň Vzorová prezentace na projektovou výuku pro p ř edm ě t DIDI2 Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola elektrotechnická."

Podobné prezentace


Reklamy Google