Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

TISKÁRNY Vendula Smékalová VŠLG Druhy tiskáren Jehličkové (bodové) Jehličkové (bodové) Inkoustové Inkoustové Laserové Laserové LED tiskárny LED tiskárny.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "TISKÁRNY Vendula Smékalová VŠLG Druhy tiskáren Jehličkové (bodové) Jehličkové (bodové) Inkoustové Inkoustové Laserové Laserové LED tiskárny LED tiskárny."— Transkript prezentace:

1

2 TISKÁRNY Vendula Smékalová VŠLG

3 Druhy tiskáren Jehličkové (bodové) Jehličkové (bodové) Inkoustové Inkoustové Laserové Laserové LED tiskárny LED tiskárny LCD tiskárny LCD tiskárny

4 Jehličkové tiskárny Jehličkové tiskárny se dělí podle velikosti tiskové hlavy na:  1 jehličková  8 jehličková  9 jehličková  24 jehličková

5 jehličková tiskárna

6 Jehličky jsou seřazeny vertikálně. Pomocí magnetického pole odpuzuje magnet jehličky, které naráží na barvící pásku (páska do psacího stroje) před papírem a tím se na papír vytiskne bod. Všechny jehličky pracují zároveň. U tohoto tisku se pracuje pouze s jednou barvou. A to takovou jaká je barvící páska.

7 Inkoustové tiskárny Tiskové body jsou maličké ionizované kapičky inkoustu, vstřikované přímo na papír. Tisk může být černý nebo barevný podle toho jakou použijeme cartrige. Barvy vznikají mícháním kombinací tří barev a to – azurové, purpurové a žluté. Tyto barvy jsou jiné než při zobrazování na monitoru, kde se používají červená, zelená a modrá. Proto někdy mají vytištěné barvy jiný odstín než na monitoru.

8 inkoustová tiskárna

9 Laserové tiskárny Jsou rychlé, ekonomické a velmi kvalitní. Spotřebním materiálem jsou tonery s tiskařským práškem. Při tisku je prášek přichycen v místech, kde byl citlivý povrch válce ozářen laserovým paprskem. Potom je tento otisk otištěn na papír a poté zažehlen.

10 laserová tiskárna

11 LED tiskárny Zdrojem světla a tepla zde není laserová dioda, ale velké množství LED diod, které jsou v pásu nahuštěny vedle sebe a každá dioda reprezentuje jeden bod. Tyto tiskárny jsou konstrukčně jednodušší a menší než laserové. Jedinou nevýhodou je problém zvýšení rozlišení.

12 LED tiskárna

13 LCD tiskárny Princip je totožný s LED tiskárnami jediný rozdíl je v tom, že pro tvorbu předobrazu na válci se používají tekuté krystaly.

14 LCD tiskárna

15 Jiné zařízení tiskového charakteru:  Plotry (souřadnicové zapisovače)  Multifunkční zařízení  Foto tiskárny

16 plotr

17 multifunkční zařízení

18 foto tiskárna

19 Děkuji za pozornost! Vendula Smékalová


Stáhnout ppt "TISKÁRNY Vendula Smékalová VŠLG Druhy tiskáren Jehličkové (bodové) Jehličkové (bodové) Inkoustové Inkoustové Laserové Laserové LED tiskárny LED tiskárny."

Podobné prezentace


Reklamy Google