Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Úvod Obsahem této prezentace bude účtování daně z přidané hodnoty. Výklad o této dani je obsahem jiné prezentace, která je k dispozici k zakoupení, ve.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Úvod Obsahem této prezentace bude účtování daně z přidané hodnoty. Výklad o této dani je obsahem jiné prezentace, která je k dispozici k zakoupení, ve."— Transkript prezentace:

1 Úvod Obsahem této prezentace bude účtování daně z přidané hodnoty. Výklad o této dani je obsahem jiné prezentace, která je k dispozici k zakoupení, ve které je fungování DPH názorně vysvětleno. Tato prezentace se bude zabývat čistě účetními problémy, tedy jak DPH zaúčtovat, kdy na které účty. V již zmíněné jiné prezentaci je to naznačeno stručně, v této prezentaci si to ukážeme důkladněji.

2 Účet 343 - DPH Tento účet může mít zůstatek na MD i na D, tedy může vykazovat pohledávku i závazek. Několik názvů stran účtu, které mohou pomoci poznat, kam se kdy DPH účtuje 343 – Daň z přidané hodnoty MD DPH na vstupu Pohledávka vůči státuZávazek vůči státu DPH na výstupu D DPH při nákupuDPH při prodeji

3 DPH v ČR u prodávajícího Nejčastěji se samozřejmě účtuje o faktuře s DPH v ČR. Prodávající vyfakturuje částku za to, co prodává. Pokud je plátcem DPH, tak k této částce přičte ještě částku DPH. 311 - Odběratelé Faktura vystavená 6xx – Tržby za …343 - DPH XX XX Faktura vystavená SouhrnMDD Faktura vystavená – základní částka311 - Odběratelé6xx – Tržby za … Faktura vystavená – DPH311 - Odběratelé343 - DPH Podle toho, co prodáváme (601, 602, 604, 641 atd.) Máme pohledávku Pohledávka je vyšší o DPH … … které musíme odvést státu


Stáhnout ppt "Úvod Obsahem této prezentace bude účtování daně z přidané hodnoty. Výklad o této dani je obsahem jiné prezentace, která je k dispozici k zakoupení, ve."

Podobné prezentace


Reklamy Google