Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Černý Petr slovní zásoba ovoce − anglicky Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Dušan Goš. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Černý Petr slovní zásoba ovoce − anglicky Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Dušan Goš. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,"— Transkript prezentace:

1 Černý Petr slovní zásoba ovoce − anglicky Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Dušan Goš. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz, ISSN: 1802-4785, financovaného z ESF a státního rozpočtu ČR. Provozováno Výzkumným ústavem pedagogickým v Praze. Pomůcka se skládá z 41 karet. Na polovině karet jsou obrázky, na druhé polovině jsou názvy a na poslední kartě je obrázek chlapce černého Petra. Snímky 8 a 9 jsou rubem karet. Využití: Žák hraje se spolužákem, učitelem, sourozencem či rodičem známou hru černý Petr. Hráči si rozdají všechny karty, které potom drží v ruce. Na stůl vykládají dvojice karet, jednu kartu s obrázkem a druhou s příslušným názvem. Když žádné dvojice nemají, první hráč si vytáhne jednu kartu z ruky druhého hráče a vytvoří dvojici. Potom druhý hráč tahá kartu od prvního hráče. To se opakuje tak dlouho, dokud nejsou vyloženy všechny dvojice karet a jednomu hráči nezůstane v ruce černý Petr. Tento hráč hru prohrává. Hra slouží k opakování slovní zásoby.

2 lemon banana apple pear

3 cherry plum melon orange

4 strawberry peach pomegranate raspberry

5 grapestangerine gooseberrycurrant

6 apricot kiwi pineapple grapefriut

7

8

9

10 Všechny uveřejněné odkazy [cit. 2010-10-31]. Dostupné pod licencí Public domain na WWW: Meloun http://www.clker.com/clipart-3994.html Jablko http://www.clker.com/clipart-3983.html Citron http://www.clker.com/clipart-3991.html Hruška http://www.clker.com/clipart-3990.htm Banán http://www.clker.com/clipart-3986.html Pomeranč http://www.clker.com/clipart-3993.html Švestka http://www.clker.com/clipart-3999.html Třešně http://www.clker.com/clipart-3987.html Jahoda http://www.clker.com/clipart-4002.html Broskev http://www.clker.com/clipart-41526.html Granátové jablko http://www.clker.com/clipart-pomegranate-fruit.html Kiwi http://www.clker.com/clipart-23844.html Maliny http://www.clker.com/clipart-11106.html Víno http://www.clker.com/clipart-3988.html Mandarinky http://www.clker.com/clipart-72954.html Ananas http://www.clker.com/clipart-3998.html Meruňky http://www.clker.com/clipart-4047.html Grep http://www.clker.com/clipart-10474.htmlhttp://www.clker.com/clipart-10474.html Černý Petr http://www.clker.com/clipart-9386.htm


Stáhnout ppt "Černý Petr slovní zásoba ovoce − anglicky Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Dušan Goš. Dostupné z Metodického portálu www.rvp.cz,"

Podobné prezentace


Reklamy Google