Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Usměrňovače Elektronika 1 Usměrňovače Ing. Jaroslav Bernkopf.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Usměrňovače Elektronika 1 Usměrňovače Ing. Jaroslav Bernkopf."— Transkript prezentace:

1 Usměrňovače Elektronika 1 Usměrňovače Ing. Jaroslav Bernkopf

2 Usměrňovače Elektronika 2 Usměrňovače jednocestné dvojcestné můstkové vícefázové neřízené a řízené filtry stabilizátory

3 Usměrňovače Elektronika 3 Usměrňovače jednocestné dvojcestné můstkové vícefázové filtry stabilizátory se naučte z http://www.sse-najizdarne.cz/dokumenty/studijni_materialy/elektronika.pdf od strany 34, nebo z http://www.zirafoviny.cz/modules/news/article.php?storyid=17

4 Usměrňovače Elektronika 4 Výstupní napětí usměrňovačů s diodami nelze řídit. Jsou to neřízené usměrňovače.

5 Usměrňovače Elektronika 5 Když diody nahradíme tyristory, můžeme napětí řídit. Jsou to řízené usměrňovače.

6 Usměrňovače Elektronika 6 Tyristor funguje podobně jako tranzistor, až na to, že... Tranzistor má kolektor, emitor a řídicí elektrodu – bázi. Může pracovat jako zesilovač nebo spínač.

7 Usměrňovače Elektronika 7 Tyristor funguje podobně jako tranzistor, až na to, že... Tranzistor drží sepnutý, jen dokud mu teče proud do báze.

8 Usměrňovače Elektronika 8 Tyristor funguje podobně jako tranzistor, až na to, že... Tyristor má anodu, katodu a řídicí elektrodu – gate. Může pracovat jen jako spínač.

9 Usměrňovače Elektronika 9 Tyristor funguje podobně jako tranzistor, až na to, že... Když tyristor dostane impuls do gate, sepne. A drží sepnutý, i když impuls zmizí. Rozepne, až když mu sebereme elektriku.

10 Usměrňovače Elektronika 10 Když tyristor dostane impuls do gate, sepne. A drží sepnutý, i když impuls zmizí. Rozepne, až když mu sebereme elektriku.

11 Usměrňovače Elektronika 11 Když tyristor dostane impuls do gate, sepne. A drží sepnutý, i když impuls zmizí. Rozepne, až když mu sebereme elektriku.

12 Usměrňovače Elektronika 12 Když tyristor dostane impuls do gate, sepne. A drží sepnutý, i když impuls zmizí. Rozepne, až když mu sebereme elektriku.

13 Usměrňovače Elektronika 13 Použití lokomotivy tramvaje galvanické pokovování stmívání žárovek regulace vařiče regulace otáček vrtačky

14 Usměrňovače Elektronika 14 Použití lokomotivy tramvaje

15 Usměrňovače Elektronika 15 Použití galvanické pokovování

16 Usměrňovače Elektronika 16 Použití stmívání žárovek

17 Usměrňovače Elektronika 17 Použití regulace vařiče

18 Usměrňovače Elektronika 18 Použití regulace otáček vrtačky


Stáhnout ppt "Usměrňovače Elektronika 1 Usměrňovače Ing. Jaroslav Bernkopf."

Podobné prezentace


Reklamy Google