Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Zlatá lilie – Mazaskazi Wanča - jsme parta holek, které si rozumí, kamarádí spolu a občas se snaží společně něco dokázat (si) - dívčí skautský oddíl.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Zlatá lilie – Mazaskazi Wanča - jsme parta holek, které si rozumí, kamarádí spolu a občas se snaží společně něco dokázat (si) - dívčí skautský oddíl."— Transkript prezentace:

1

2

3 Zlatá lilie – Mazaskazi Wanča - jsme parta holek, které si rozumí, kamarádí spolu a občas se snaží společně něco dokázat (si) - dívčí skautský oddíl Zlatá lilie, který od roku 1990 funguje v rámci skautského střediska Zábřeh jako jeho 2. oddíl. ale taky

4 Zlatá lilie – Mazaskazi Wanča Během školního roku pořádáme schůzky každý týden – první týden v měsíci se koná oddílovka (schůzka celého oddílu) v pátek v 15.00 – 18.00, další týdny družinovky (během celého týdne 15.00 – 18.00), většinou pak následuje sobotní nebo víkendová akce v okolí Zábřeha. Jako klubovnu využíváme místnost v bývalé MŠ Rudolfov v Zářeze.

5 Zlatá lilie – Mazaskazi Wanča často pořádáme výpravy na nejrůznější místa, většinu času trávíme v přírodě a o zábavu není nouze

6

7 Struktura oddílu a pokřiky Vlaštovka se nebojí, svou lásku si ochrání, příroda je pro ni svatá, proto s láskou za ní chvátá. Ještěrka je čilá, hbitá a práci se nevyhýbá. Když máš někdy potíže, vždy ti ráda pomůže. Veverka je dívka činu, neodmlouvá, má se k dílu, se vším si ví vždycky rady, pomáhá všem, hlavně slabým. Chod oddílu zajišťuje vedení = Tokapa a je rozdělen na 4 stálé družiny. Pokřik: Tokapa: „Barvu slunce má náš znak!“ Děvčata: „Dvojka Zábřeh!!!“

8 Struktura oddílu a pokřiky a na táborech bývají také družiny Světluška je zatím malá, pořád by si jenom hrála, všecko chce hned umět, znát, každý je s ní kamarád. Myška, ta se mihne hbitě, když je smutno, potěší tě. Ničeho se neleká, z problémů tě vyseká. Liška, chytrá hlavička, i když ještě maličká. Se vším si vždy poradí, pomůže a pohladí. Srnka vždycky čestně hraje, ráda pozná nové kraje, louky, řeky, skály, háj, příroda je pro ni ráj.

9 Zlatá lilie – Mazaskazi Wanča Jsme také indiánský kmen Mazaskazi Wanča, který plní Orlí pera (Činy) podle Svitku březové kůry (vydává Liga lesní moudrosti) a spolupracuje s kmeny Midewiwinu. Zabýváme se způsobem života indiánů, sami si podle jejich vzoru vyrábíme ozdoby a různé věcičky (korálkování náramků, rozetek, štítů, výroba snových sítěk …).

10 Celoroční hra Nové znalosti získáváme také prostřednictvím celoročních her týkajících se rozmanitých témat. Zatím poslední je věnována Harry Potterovi.

11 Tradiční akce

12 drakiádaMikuláš

13 Tradiční akce Vánoční výprava

14 Další zájmové činnosti  Rády jezdíme na: - cyklovýpravy - zimní výpravy, kde nesmí chybět lyže  Máme k dispozici raft – sjíždíme Moravskou Sázavu a dovádíme na klidné vodě  Občas slaňujeme nějaké skály v kompletní bezpečné horolezecké výstroji a svezeme se na lanovce

15

16

17 Další zájmové činnosti Někdy máme možnost se prezentovat na zábřežském jarmarku a dále jsme pomohly při probíhající akci „Pomozte dětem“.

18

19 Tábor vyvrcholením činnosti oddílu je každoroční letní tábor v indiánských stanech (týpí)

20

21 Přijďte mezi nás http://zlatalilie.unas.cz


Stáhnout ppt "Zlatá lilie – Mazaskazi Wanča - jsme parta holek, které si rozumí, kamarádí spolu a občas se snaží společně něco dokázat (si) - dívčí skautský oddíl."

Podobné prezentace


Reklamy Google