Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Čočky Fyzika. Fyzika Čočky Některé čočky jsou uprostřed tlustší než na kraji – říkáme jim spojky. Spojka je čočka, která spojuje paprsky k sobě. Spojka.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Čočky Fyzika. Fyzika Čočky Některé čočky jsou uprostřed tlustší než na kraji – říkáme jim spojky. Spojka je čočka, která spojuje paprsky k sobě. Spojka."— Transkript prezentace:

1 Čočky Fyzika

2 Fyzika Čočky Některé čočky jsou uprostřed tlustší než na kraji – říkáme jim spojky. Spojka je čočka, která spojuje paprsky k sobě. Spojka může soustředit světelné paprsky do jednoho místa – ohniska.

3 Fyzika Čočky Některé čočky jsou uprostřed tenčí než na kraji – říkáme jim rozptylky. Rozptylka je čočka, která odklání světelné paprsky od sebe.

4 Fyzika Čočky Když se podíváme spojkou, vidíme zvětšený obraz. Když se podíváme rozptylkou, vidíme zmenšený obraz.

5 Fyzika Čočky Čočky se používají v mnoha optických přístrojích, jako jsou: –lupa –dalekohled –mikroskop –fotoaparát –kamera –promítačka –…–…

6 Fyzika Čočky Udělej barevnou tečku tam, kde má tato čočka ohnisko.

7 Fyzika Čočky Je tato čočka SPOJKA nebo ROZPTYLKA? SPOJKA

8 Fyzika Čočky Je tato čočka SPOJKA nebo ROZPTYLKA? ROZPTYLKA


Stáhnout ppt "Čočky Fyzika. Fyzika Čočky Některé čočky jsou uprostřed tlustší než na kraji – říkáme jim spojky. Spojka je čočka, která spojuje paprsky k sobě. Spojka."

Podobné prezentace


Reklamy Google