Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Čiháková, Chaloupková.  Území jižní Ameriky je rozděleno na šest velkých přírodních celků:  Brazilská a Guyanská vysočina  Andy  Patagonie  Amazonská.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Čiháková, Chaloupková.  Území jižní Ameriky je rozděleno na šest velkých přírodních celků:  Brazilská a Guyanská vysočina  Andy  Patagonie  Amazonská."— Transkript prezentace:

1 Čiháková, Chaloupková

2  Území jižní Ameriky je rozděleno na šest velkých přírodních celků:  Brazilská a Guyanská vysočina  Andy  Patagonie  Amazonská a Orinocká nížina  Laplatská nížina

3

4

5

6

7

8

9 Povrch je převážně nížinný Andy – navazují na severoamerické Kordillery - Zabírají celý západ světadílu Nejvyšší hora – Aconcagua – 6959 m. n. M. Guyanská vysočina – vodopád Salto Angel (nejvyšší na světě) Brazilská vysočina Orinocká nížina Amazonská nížina Laplatská nížina Gran Chaco Pampy – typ krajiny v Jižní Americe - rovina, traviny, pasoucí se dobytek  Poušť Atacama (Chile) – bez deště několik let

10 Za výsledky budoucího testu neručíme!! Zdroje: www.wikipedia.org www.google.cz/images encyklopedie


Stáhnout ppt "Čiháková, Chaloupková.  Území jižní Ameriky je rozděleno na šest velkých přírodních celků:  Brazilská a Guyanská vysočina  Andy  Patagonie  Amazonská."

Podobné prezentace


Reklamy Google