Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

VODOPÁDY Radim Maciuch VOŠ a SPŠE, Božetěchova 3, Olomouc Třída: 1L Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar 2013/2014.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "VODOPÁDY Radim Maciuch VOŠ a SPŠE, Božetěchova 3, Olomouc Třída: 1L Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar 2013/2014."— Transkript prezentace:

1 VODOPÁDY Radim Maciuch VOŠ a SPŠE, Božetěchova 3, Olomouc Třída: 1L Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar 2013/2014

2 je příkrý až svislý stupeň v říčním korytě, přes který přepadá vodní tok CO TO VLASTNĚ JE???

3 Dělí se na: Kaskády: voda překonávající překážky v podobě skalnatých prahů Katerakty: úseku řeky s velmi vysokým spádem. Peřeje: proudící voda překonává přírodní kamenné překážky, zejména balvany a prahy. DĚLENÍ VODOPÁDŮ:

4 Salto Angé l: Název dostal podle amerického pilota, hledače zlata a diamantů Jimmiho Angela, který ho objevil v roce 1935. Je vysoký 979 metrů a voda v něm absolvuje nepřerušený volný pád dlouhý 807 metrů.Nalézt ho lze ve Venezuele, padajícího z hory Auyantepui (Ďáblova hora), na řece Churún. NEJVĚTŠÍ VODOPÁD NA SVĚTĚ :

5 Vodopády jsou staré přibližně 12 000 let. Byly vytvořeny v době tání ledovců, které tvořily ledovcová jezera. Niagarské vodopády se nacházejí v Severní Americe na hranicích mezi USA a Kanadou. Slovo Niagara pochází z řeči původního obyvatelstva ze slova Onguiaahra, což znamená Hromový hluk. Jedná se o dva vodopády na řece Niagara, která vytéká z Erijského jezera a vtéká do jezera Ontario. Rozdíl ve výšce hladin obou jezer je 100 metrů, vzdálena jsou od sebe 40 kilometrů. Niagarské vodopády tedy zdaleka nejsou nejmohutnější ani nejvyšší, drží však rekord v návštěvnosti. Ročně je navštíví přibližně 12 miliónů turistů. NEJZNÁMĚJÍ VODOPÁDY NA SVĚTĚ:

6 Rešovské vodopády: jsou vodopády v údolí na horním toku říčky Huntavy, asi 1,5 km od vsi Rešov, největší v Nízkém Jeseníku. Říčka zde prochází hlubokým, úzkým kaňonem přes několik vodopádů a kaskád. NEJZNÁMĚJŠÍ VODOPÁD U NÁS:

7 Pančavský vodopád: je vodopád v obci Špindlerův Mlýn v Královéhradeckém kraji. Jedná se o nejvyšší vodopád v Česku. Měří 148 metrů a název vznikl z německého slova pantschen-cákat,šplíchat. NEJVĚTŠÍ VODOPÁD U NÁS:

8 http://cs.wikipedia.org/wiki/Vodop%C3%A1d http://cs.wikipedia.org/wiki/Kask%C3%A1da http://cs.wikipedia.org/wiki/Salto_%C3%81ngel http://cs.wikipedia.org/wiki/Pe%C5%99ej http://cs.wikipedia.org/wiki/Katarakt_(typ_vodop%C3%A1du) http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Angel_falls.jpg http://www.jimmieangel.org/images/JIMMIE%20ANGEL.JPG http://cs.wikipedia.org/wiki/Pan%C4%8Davsk%C3%BD_vodop%C3%A1d http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Pancavsky_waterfall_2010.jpg http://www.quido.cz/priroda/obrazky/niagara_1_v.jpg http://www.quido.cz/priroda/niagara.html http://cs.wikipedia.org/wiki/Re%C5%A1ovsk%C3%A9_vodop%C3%A1dy http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/Re%C5%A1ovsk%C3 %A9_vodop%C3%A1dy.jpg http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/Re%C5%A1ovsk%C3 %A9_vodop%C3%A1dy.jpg http://www.vyletnik.cz/images/vylet/uzivatele/rmtony/resovske_vodopa dy-103.jpg http://www.vyletnik.cz/images/vylet/uzivatele/rmtony/resovske_vodopa dy-103.jpg ZDROJE:


Stáhnout ppt "VODOPÁDY Radim Maciuch VOŠ a SPŠE, Božetěchova 3, Olomouc Třída: 1L Vyučující: Mgr. Ludvík Kašpar 2013/2014."

Podobné prezentace


Reklamy Google