Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Autor: Miroslav Přichystal Datum: 27.3. 2013 Ročník: 9. ročník Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor / předmět: Zeměpis Tematický okruh:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Autor: Miroslav Přichystal Datum: 27.3. 2013 Ročník: 9. ročník Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor / předmět: Zeměpis Tematický okruh:"— Transkript prezentace:

1 Autor: Miroslav Přichystal Datum: Ročník: 9. ročník Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor / předmět: Zeměpis Tematický okruh: ročník Téma: Karlovarský kraj I. Tento výukový materiál vznikl v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

2 Karlovarský kraj

3  Poloha  z hlediska světových stran leží na.?.ČR  sousední kraje a stát:

4 Karlovarský kraj  Poloha  z hlediska světových stran leží na západě ČR  sousední kraje a stát: Ústecký, Plzeňský, Německo Deutchland Plzeňský Ústecký

5 Přírodní podmínky  Pohoří 1. ? 130km dlouhé zlomové pohoří na hranici s Německem, nejvyšší horou Klínovec ……m.n.m. 2. ? Pohoří zasahující také do Ašském výběžku s nejvyšší horou ……..758 m.n.m. 3. ? Pohoří sopečného původu s nej. horou Hradiště …..m.n.m. ležící na pravém břehu řeky …. 4. ? Vrchovina odvodňovaná na jihu řekou Mží, na severu řekou Teplá tekoucí do řeky …. Na území vrchoviny se rozkládá CHKO …….. … s vývěry minerálních vod.

6 Přírodní podmínky  Pohoří 1. ? Krušné hory 130km dlouhé zlomové pohoří na hranici s Německem, nejvyšší horou Klínovec 1244 m.n.m. 2. ? Smrčiny Pohoří zasahující také do Ašském výběžku s nejvyšší horou Háje 758 m.n.m. 3. ? Doupovské hory Pohoří sopečného původu s nej. horou Hradiště 934 m.n.m. ležící na pravém břehu řeky Ohře 4. ? Karlovarská vrchovina Vrchovina odvodňovaná na jihu řekou Mží, na severu řekou Teplá tekoucí do řeky Ohře. Na území vrchoviny se rozkládá CHKO Slavkovský les s vývěry minerálních vod.

7 Fotografie lokalit  Slavkovský les  Smrčiny  Krušné hory(vodní nádrž Myslivny)  Doupovské hory

8 Pohoří - Poznávačka  1-,2-,3-,4-

9 Pohoří - Poznávačka  1- Smrčiny, 2-Doupovské h., 3- Karl.vrchovina, 4- Krušné h.

10 Krušné hory  Která část hor padá příkřeji z pohraničního hřebene do nižších poloh? a) německá b) česká  Rozpoznáš stratovulkán Doupovské hory

11 Srážkový stín Krušných hor  Pohoří tvoří nárazový štít proti vlhkému vzduch od oceánu proudícího směrem od …..(světová strana). Na německé straně hor dopadne více/méně srážek. Nejnižší úhrn srážek je v podkrušnohorských pánvích ……………,…………….(doplň)  západu; více;Chebská a Sokolovská

12 ZDROJE  _kraj.PNG _kraj.PNG       _Ochsenkopf_u._Fichtelberg.jpg _Ochsenkopf_u._Fichtelberg.jpg      3%A1da_Karlovy_Vary.JPG 3%A1da_Karlovy_Vary.JPG  


Stáhnout ppt "Autor: Miroslav Přichystal Datum: 27.3. 2013 Ročník: 9. ročník Vzdělávací oblast: Člověk a příroda Vzdělávací obor / předmět: Zeměpis Tematický okruh:"

Podobné prezentace


Reklamy Google