Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Příroda a já. Lesy Lesy jsou pro nás a zvířata velice důležité.Vyrábějí vzduch který my a zvířata dýcháme.V lesech také bydlí spoustu zvířat a roste tam.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Příroda a já. Lesy Lesy jsou pro nás a zvířata velice důležité.Vyrábějí vzduch který my a zvířata dýcháme.V lesech také bydlí spoustu zvířat a roste tam."— Transkript prezentace:

1 Příroda a já

2 Lesy Lesy jsou pro nás a zvířata velice důležité.Vyrábějí vzduch který my a zvířata dýcháme.V lesech také bydlí spoustu zvířat a roste tam hodně rostlin. tam hodně rostlin.

3 Voda Voda je velice důležitá tekutina bez které bychom nemohli žít.Voda je na světě víc než pevniny.Vodu potřebují i rostliny.

4 Pouště Pouště jsou velice horké. Jsou to pustá místa.Pouště bývají písečné,solné,ledové.Žijí tam také nějaká zvířata např. štíři a velbloudi Pouště jsou velice horké. Jsou to pustá místa.Pouště bývají písečné,solné,ledové.Žijí tam také nějaká zvířata např. štíři a velbloudi

5 Příroda

6 Zvířata Je známo přes 35 kmenů mnohobuněčných. Zhruba polovina je výhradně mořských, všechny kmeny kromě Drápovců.Některá zvířata jsou velice milá ale některá jsou zase zlá.

7 Savany Savana je označení pro travnaté oblasti tropickýc a subtropických oblastí. Během roku je zde vyhraněné období dešťů a období sucha. V podobných klimatických podmínkách se vyskytují i zcela nebo částečně opadavé lesy. O tom, který vegetační typ převládne, rozhoduje klima a půdní podmínky. Traviny i dřeviny mají odlišné ekologické nároky, vzájemně se potlačují a tím vytvářejí podstatu savany. Savana je označení pro travnaté oblasti tropickýc a subtropických oblastí. Během roku je zde vyhraněné období dešťů a období sucha. V podobných klimatických podmínkách se vyskytují i zcela nebo částečně opadavé lesy. O tom, který vegetační typ převládne, rozhoduje klima a půdní podmínky. Traviny i dřeviny mají odlišné ekologické nároky, vzájemně se potlačují a tím vytvářejí podstatu savany.klima

8 Pralesy Prales (synonymum pro původ ní les) ve volnějším (a dnes častěji užívaném) pojetí je člověkem v podstatě neovlivněný les, kde druhová skladba a prostorová struktura odpovídají poměrům stanoviště, tzn. potenciálnímu přirozenému stavu (blíží se klimaxu). Za původní les (prales) lze označit i lesy, které byly v minulosti částečně člověkem ovlivněny, ovšem zásah neměl vliv na vybočení z přirozeného směru vývoje a stopy takového zásahu nejsou již dávno patrné. Termín prales lze ztotožnit s označením "les původní". synonymumlesčlověkemsynonymumlesčlověkem

9 Počasí Počasí je okamžitý stav v ovzduší na určitém místě. Je dáno stavem všech atmosférických jevů pozorovaných na určitém místě a v určitém krátkém časovém úseku nebo okamžiku. Tento stav se popisuje souborem hodnot meteorologických prvků, které byly naměřeny meteorologickými přístroji nebo zjištěny pozorovatelem (např. teplota vzduchu, stav oblačnosti, rychlost a směr větru, déšť, sněžení apod.) Počasí je okamžitý stav v ovzduší na určitém místě. Je dáno stavem všech atmosférických jevů pozorovaných na určitém místě a v určitém krátkém časovém úseku nebo okamžiku. Tento stav se popisuje souborem hodnot meteorologických prvků, které byly naměřeny meteorologickými přístroji nebo zjištěny pozorovatelem (např. teplota vzduchu, stav oblačnosti, rychlost a směr větru, déšť, sněžení apod.)ovzdušíatmosférickýchmeteorologickýchteplotaoblačnostivětrudéšťsněženíovzdušíatmosférickýchmeteorologickýchteplotaoblačnostivětrudéšťsněžení Změny počasí jsou způsobeny především zemskou rotací. Ohromné masy vzduchu a vody vlivem zemské rotace mají na severní polokoulitendenci pohybovat se ve směru hodinových ručiček. Na jižní polokouli se tyto masy pohybují opačným směrem. Změny počasí jsou způsobeny především zemskou rotací. Ohromné masy vzduchu a vody vlivem zemské rotace mají na severní polokoulitendenci pohybovat se ve směru hodinových ručiček. Na jižní polokouli se tyto masy pohybují opačným směrem.zemskou rotacívzduchuvodyseverní polokoulijižní polokoulizemskou rotacívzduchuvodyseverní polokoulijižní polokouli


Stáhnout ppt "Příroda a já. Lesy Lesy jsou pro nás a zvířata velice důležité.Vyrábějí vzduch který my a zvířata dýcháme.V lesech také bydlí spoustu zvířat a roste tam."

Podobné prezentace


Reklamy Google