Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

ENERGIÍ NABITÁ ATMOSFÉRA. -je to okamžitý stav ovzduší -vzniká v troposféře Meteorologie – vědní obor, který se zabývá počasím. Charakteristika počasí.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "ENERGIÍ NABITÁ ATMOSFÉRA. -je to okamžitý stav ovzduší -vzniká v troposféře Meteorologie – vědní obor, který se zabývá počasím. Charakteristika počasí."— Transkript prezentace:

1 ENERGIÍ NABITÁ ATMOSFÉRA

2 -je to okamžitý stav ovzduší -vzniká v troposféře Meteorologie – vědní obor, který se zabývá počasím. Charakteristika počasí vychází z měření a sledování teploty vzduchu, oblačnosti, atmosférických srážek, atmosférického tlaku a větru.

3 -nejsledovanější charakteristika ATM -měří se ve stupních Celsia (°C) -je velmi proměnlivá používají se průměrné teploty

4 -vzniká nahromaděním páry v troposféře -podle tvaru dělíme oblačnost na: a) kupovitou – oblaka mají květákovitý tvar b) slohovitou – je nenápadná (šedá, jednolitá pokrývka oblohy)

5

6 Oblačnost pokrývá oblohu: jasno, polojasno, oblačno, zataženo. Zvláštní případ oblačnosti MLHA = nahromadění malých, oku neviditelných kapiček, které se vznáší v ovzduší

7 -vyskytují se nejčastěji v podobě deště -velmi malé kapičky mrholení -silné bouřky kroupy -v zimě sněžení

8 = síla, kterou působí atmosféra na zemský povrch, předměty i na nás -není všude stejný, mění se s nadmořskou výškou -měří se barometrem (v jednotkách–pascalech)

9 = pohyb vzduchu podél zemského povrchu -je charakterizován rychlostí a směrem -měříme ho v metrech za sekundu, kilometrech za hodinu -směr je určen zeměpisným směrem, odkud vítr vane


Stáhnout ppt "ENERGIÍ NABITÁ ATMOSFÉRA. -je to okamžitý stav ovzduší -vzniká v troposféře Meteorologie – vědní obor, který se zabývá počasím. Charakteristika počasí."

Podobné prezentace


Reklamy Google