Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Fyzikální paradoxy a (ne)obvyklé přírodní jevy... Když se řekne „paradox“ Paradoxy v mechanice tekutin Optimální dráha Volný pád Magnetické kopce.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Fyzikální paradoxy a (ne)obvyklé přírodní jevy... Když se řekne „paradox“ Paradoxy v mechanice tekutin Optimální dráha Volný pád Magnetické kopce."— Transkript prezentace:

1 Fyzikální paradoxy a (ne)obvyklé přírodní jevy... Když se řekne „paradox“ Paradoxy v mechanice tekutin Optimální dráha Volný pád Magnetické kopce

2 Paradoxy tekutin  Hydrostatické paradoxon Hydrostatické paradoxon  Hydrodynamické paradoxon Hydrodynamické paradoxon  Aerodynamické paradoxon Aerodynamické paradoxon

3

4

5

6

7 Optimální dráha Úkol: Jak bude vypadat dráha, která by spojovala dva body ležící ve svislé rovině, (ne však na spol vertikále), po níž by se hm. bod pohyboval jen účinkem tíže a bez odporu tak, aby dospěl z horního bodu do spodního v co nejkratším čase... Brachystochrona(Tautochrona)

8 x = aφ - asinφ y = a-acosφ

9 Bernoulli´s result

10

11 Magnetické kopce  Mount Makiling (Filipíny,Los Banos) Mount Makiling (Filipíny,Los Banos)  Es Vedra (Ibiza, Cala Vadella)  Los Magnetos (ČR, Český Dub) Los Magnetos (ČR, Český Dub)

12 Mount Makiling Poblíž obce Los Ba~ nos u posvátné hory Mount Makiling se nachází tzv. Magnetický kopec. Je zvláštní tím, že na jeho vrchol vyjedou auta s vypnutým motorem. Motor se vypne, ale auto je taženo zvláštní silou a jede samo do kopce. Nejedná se o magnetismus, tak jak ho definuje naše fyzika, protože jsou zde přitahovány i předměty nekovové, třeba plastikové láhve. Jednoduše řečeno, působí zde nějaká energie, která k sobě přitahuje hmotu. „Když jsem viděl, že cyklisté vedle mě vyjeli na horu bez šlapání, neodolal jsem a půjčil si od nich kolo,“ vzpomíná Viliam Poltikovič. „Stačilo nasednout, odrazit se a kolo jelo samo do kopce. Neustále nabíralo rychlost. Na vrcholu jsem se zastavil, a když jsem chtěl sjet dolů, musel jsem šlapat. Jakmile jsem přestal šlapat, kolo se zastavilo. Takových zvláštních energetických míst je prý na Filipínách i různě po světě více.“

13


Stáhnout ppt "Fyzikální paradoxy a (ne)obvyklé přírodní jevy... Když se řekne „paradox“ Paradoxy v mechanice tekutin Optimální dráha Volný pád Magnetické kopce."

Podobné prezentace


Reklamy Google