Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Přechod od renesance k baroku. Charakteristické rysy: znázorněné duchovní prožitky uvolnění kompozice z fr. manière, tzn. podle ruky (podle stylu - manýry.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Přechod od renesance k baroku. Charakteristické rysy: znázorněné duchovní prožitky uvolnění kompozice z fr. manière, tzn. podle ruky (podle stylu - manýry."— Transkript prezentace:

1 Přechod od renesance k baroku

2 Charakteristické rysy: znázorněné duchovní prožitky uvolnění kompozice z fr. manière, tzn. podle ruky (podle stylu - manýry slavných mistrů) období mezi renesancí a barokem 1520 – 1590 Itálie, Španělsko, Nizozemí, Německo

3 Charakteristické rysy:  protáhlé postavy  nepřirozené pozice  serpentinovité pohyby  duhová barevnost  vychází z předchozích „hotových“ děl Nejvýraznější osobnosti Sochařství: Giambologna (Giovanni da Bologna) Vlám působící v Itálii Malba: El Greco (Domenicos Theotokópulos) Řek, působící v Itálii (Benátky)a ve Španělsku (Toledo)

4 přetvářel skály v sochy, vzor pro českého sochaře Matyáše Bernarda Brauna

5 Únos Sabinek

6 Herkules a Nesso

7 pravděpodobně malíř ikon z Kréty učil se v Tiziánově dílně posvátné výjevy obrazy světců a světic souzvuk barev neúcta k církevním dogmatům – konflikty s autoritami

8 Nanebevzetí Panny Marie

9 Ukřižování Krista

10 Kristus nesoucí kříž

11 Laokoon

12 Pohled na Toledo

13 Pátá pečeť z Apokalypsy

14 Obrazový materiál je získán z volných reprodukcí: http://www.wikipedia.org


Stáhnout ppt "Přechod od renesance k baroku. Charakteristické rysy: znázorněné duchovní prožitky uvolnění kompozice z fr. manière, tzn. podle ruky (podle stylu - manýry."

Podobné prezentace


Reklamy Google