Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0710 Název projektu:

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0710 Název projektu:"— Transkript prezentace:

1 Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/ Název projektu: Inovace školství Šablona - název: III. Využiti ICT Číslo: III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Zpracoval: Mgr. Josef Barnet Předmět: Zeměpis Název produktu : Povrch České republiky Číslo produktu: VY_32_INOVACE_08_151 Použito: Třída: 7.B Anotace: Cílem je seznámit žáky s povrchem ČR, jednotlivými oblastmi a jejich hlavními body.

2 Hory Pahorkatiny Vrchoviny Nížiny

3

4 (hornatiny) většinou lemují hranice naší republiky. Zasahují i do sousedních států.

5 Šumava Je nejrozsáhlejší hornatinou ČR. Zasahuje do Rakouska i Německa. Nejvyšší horou je PLECHÝ (1378 m.n.m). Šumavský národní park je našim největším národním parkem.

6

7 Je nižší a méně rozsáhlý Čerchov měří 1042 m.n.m.

8

9 Rozkládají se na severozápadě ČR Jsou značně poškozené Nejvyšší horou je KLÍNOVEC 1244 m.n.m.

10

11 Lužické hory jsou nevelké pohraniční pohoří, ležící zhruba uprostřed mezi Děčínem a Libercem.DěčínemLibercem

12  jsou nejsevernějším českým pohořím.

13 Nacházejí se na severovýchodě Čech podél státní hranice s Polskem Nejvyšší vrchol je SNĚŽKA 1602 m.n.m. (nejvyšší hora ČR)

14

15 Praděd 1491 m.n.m. dominantní pohoří Slezska a části severní Moravy

16 Mají příkré svahy a hluboká údolí řek a potoků Nejvyšší je LYSÁ HORA 1323 m.n.m.

17

18 Jsou nižší a méně výrazné. Mají příznivější podmínky a proto jsou hustěji zalidněné než hory.

19

20

21 Jsou výraznější Mezi Čechami a Moravou je ČESKOMORAVSKÁ VRCHOVINA Na východ od Plzně leží BRDY Na Moravě DRAHANSKÁ VRCHOVINA a MORAVSKÝ KRAS

22 ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ s nejvyšší horou MILEŠOVKA 837 m.n.m.

23 Máme jich v Čechách málo Je zde pouze jedna při Labi

24

25 Na Moravě je nížin více Nazývají se ÚVALY Pěstuje se zde ovoce, zelenina kukuřice a vinná réva

26 Největšími městy jsou ve středu ležící Olomouc, Přerov a ProstějovOlomoucPřerovProstějov

27 Je to rovinatá krajina vyplněná nánosy řek, místy pokrytá i vátými písky Pouze ojediněle se nad touto rovinou tyčí vyšší kopce – Žerotín, Horní Hory, Domanínský kopec, Náklo, Staré hory a Doubrava.

28 Dyjsko–svratecký úval je nížina, která se rozkládá kolem toku řeky Dyje a středního a dolního toku Svratky Nejvyšších výšek dosahují Větrník, Šibeník, Herzán, Deblínek, Gališ, Výhon a Klinka

29

30  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] :2011 [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.

31  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  [online] [cit ]. Dostupné z WWW:.  Zeměpis pro 7. ročník zvláštní školy. Praha : PARTA, s. ISBN


Stáhnout ppt "Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola, Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.0710 Název projektu:"

Podobné prezentace


Reklamy Google