Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Prezentace se nahrává, počkejte prosím

Pohádka o myrtové panně doplňujeme zájmena. osobní zájmeno já Dej … hezké děťátko. Neptej se …, kdo jsem. Splň … jednu žádost. Dovol … posadit se u tvých.

Podobné prezentace


Prezentace na téma: "Pohádka o myrtové panně doplňujeme zájmena. osobní zájmeno já Dej … hezké děťátko. Neptej se …, kdo jsem. Splň … jednu žádost. Dovol … posadit se u tvých."— Transkript prezentace:

1 Pohádka o myrtové panně doplňujeme zájmena

2 osobní zájmeno já Dej … hezké děťátko. Neptej se …, kdo jsem. Splň … jednu žádost. Dovol … posadit se u tvých nohou. Nebe … dopřálo, abych ti byla nablízku. Dej … věnec. Opatřete … mých devět prstíčků. … se pohádka líbila. Dej mi - mně hezké děťátko. Neptej se mě - mne, kdo jsem. Splň mi - mně jednu žádost. Dovol mi - mně posadit se u tvých nohou. Nebe mi - mně dopřálo, abych ti byla nablízku. Dej mi - mně věnec. Opatřete mi - mně mých devět prstíčků. Mně se pohádka líbila.

3 osobní zájmeno ty Modlí se k … … děkuji za přátelství Byla bych … nablízku Bez … nebudu šťastný. Ožením se s …. Modlí se k tobě. Tobě děkuji za přátelství Byla bych ti - tobě nablízku Bez tebe nebudu šťastný. Ožením se s tebou.

4 osobní zájmeno se Díval … na pannu. Přál …, aby … objevila. Vážila si …. Mluvila o …. Díval se na pannu. Přál si, aby se objevila. Vážila si sebe. Mluvila o sobě.

5 osobní zájmeno se sebou nebo s sebou Princ vzal s sebou oba staříky. Zlá panna sebou trhla.

6 Doplň s sebou, sebou Vzal … svého přítele. Prudce … trhl. Praštil … na zem. Vezmi … svého bratra. Neber … svačinu. Vzal s sebou svého přítele. Prudce sebou trhl. Praštil sebou na zem. Vezmi s sebou svého bratra. Neber s sebou svačinu.

7 Skloňujeme zájmena my, vy Jsme tam my – vy. Jdou tam bez nás – vás. Půjdou k nám – vám. Vidí nás – vás. Mluvili o nás – o vás. Přišli tam s námi – vámi.

8 Doplň my Jdou s …. Přijďte k … Bez … to nepůjde. Běžel kolem … Potkal se tam s … Jdou s námi. Přijďte k nám. Bez nás to nepůjde. Běžel kolem nás. Potkal se tam s námi.

9 Doplň zájmena Mluvili o (já). Půjdu s (ty). Mluvil o tom s(vy). Nebral (se) svačinu. Vyprávěl mi o (vy). Přijdeme k (ty) včas. Půjdete s (my)? Ne, s (vy) nepůjdeme. Bolelo (já) koleno. Viděl (já). Radili se i se (já). Mluvil o tom s (ty) i s(my). Mluvili o mně. Půjdu s tebou. Mluvil o tom s vámi. Nebral s sebou svačinu. Vyprávěl mi o vás. Přijdeme k tobě včas. Půjdete s námi? Ne, s vámi nepůjdeme. Bolelo mě koleno. Viděl mě. Radili se i se mnou. Mluvil o tom s tebou i s námi.

10 Hodnocení bez chyby 1 chyba 2 chyby více chyb


Stáhnout ppt "Pohádka o myrtové panně doplňujeme zájmena. osobní zájmeno já Dej … hezké děťátko. Neptej se …, kdo jsem. Splň … jednu žádost. Dovol … posadit se u tvých."

Podobné prezentace


Reklamy Google